motomaniacy
RYNEK
POWRÓT
17 stycznia 2018 19:19

Mercedes PRO connect dla kientów flotowych

Mercedes PRO connect dla kientów flotowych

Zarówno najmniejsze firmy jak i te z flotami średniej wielkości zwiększają w ten sposób efektywność, dzięki większej kontroli wykorzystania pojazdów i mniejszym nakładom na administrację pojazdami.


Adapter Mercedes PRO jest oferowany klientom w cenie 10 zł netto, a jego instalacja jest prosta i nie wymaga wizyty w serwisie Mercedes - Benz. Dostęp do niezbędnych systemów i aplikacji jest dla klienta bezpłatny.

Mercedes-Benz Vans wkracza do świata łączności i usług flotowych: dzięki kompaktowemu Adapterowi Mercedes PRO, polscy klienci już teraz mogą skorzystać z pierwszych usług przeznaczonych dla flot samochodów dostawczych. Po podłączeniu Adaptera w pojeździe, w gnieździe OBD II, urządzenie łączy się ze smartfonem kierowcy, za pośrednictwem którego przesyła informacje do menedżera floty. Dzięki tej internetowej usłudze menedżer floty jest w kontakcie ze wszystkimi pojazdami i kierowcami we flocie. Adapter Mercedes PRO jest początkowo dostępny dla Vito i Sprintera na 19 europejskich rynkach, do których wkrótce dołączą kolejne kraje.

Za pomocą Adaptera Mercedes PRO można zarządzać flotą przez Internet oraz praktycznie w czasie rzeczywistym odczytywać informacje o pojeździe: takie jak jego lokalizacja, poziom paliwa w baku czy czas pozostały do przeglądu. Kierowca natomiast komunikuje się z menedżerem floty poprzez aplikację Mercedes PRO Adapter, którą instaluje na swoim telefonie z Androidem lub iOS. Efektywna interakcja pomiędzy menedżerem floty a kierowcami, jak również zoptymalizowane wysyłanie zleceń pozwalają klientom flotowym - od najmniejszych firm aż po te dysponujące flotami średniej wielkości - znacznie ulepszyć planowanie zleceń i tras. Poza tym, rozwiązanie to zmniejsza nakłady pracy związane z analizą biznesową. Już teraz planowane są kolejne usługi w ramach Mercedes PRO connect oraz poszerzenie oferty o inne typoszeregi samochodów, a także fabryczny montaż tego rozwiązania.

 

Dostęp do pierwszych usług łączności flotowej

– Adapter Mercedes PRO daje naszym klientom dostęp do nowoczesnych rozwiązań łączności flotowej. Te usługi znacznie odciążają menedżera floty i pozwalają na redukcję kosztów. Poza tym umożliwiają też optymalne zaplanowanie pracy kierowcy i pojazdu. To oznacza konkretne korzyści dla klientów, którzy mogą wydajniej i bardziej profesjonalnie korzystać z istniejącej floty Vito i Sprinterów i jej możliwości technicznych. W przyszłości chcemy dostosowywać nasze usługi Mercedes PRO connect do potrzeb naszych klientów i wraz z nimi stale rozwijać i optymalizować nasze portfolio – powiedział Björn Sack, kierownik projektu Connectivity Mercedes-Benz Vans.

 

Wszystko pod ręką - od stanu pojazdu po ewidencję przebiegu pojazdu

Dzięki przejrzystemu i łatwemu w obsłudze Narzędziu do Zarządzania Pojazdami, menedżer floty w szybki i prosty sposób zyskuje wgląd w jej stan. Obecnie, w momencie wejścia na rynek Adaptera Mercedes PRO, oferta Mercedes PRO connect obejmuje pięć podstawowych usług: status pojazdu, logistykę pojazdu, komunikację flotową, zarządzanie przeglądami oraz elektroniczną książkę jazd. (1) Status pojazdu wyświetla wszystkie istotne dane dotyczące samochodu, takie jak jego wykorzystanie w danym czasie. Zintegrowane ostrzeżenia dla pojazdów pomagają zminimalizować czas przestojów. Z kolei (2) logistyka pojazdu obejmuje lokalizację samochodu niemal w czasie rzeczywistym; umożliwia też wyświetlanie i ustawianie za pomocą GPS obszarów, których dany pojazd ma nie opuszczać lub do nich nie wjeżdżać (geofencing). Kolejny parametr, (3) komunikacja flotowa oferuje możliwość przesyłania wiadomości, adresów oraz kontaktów pomiędzy Narzędziem do Zarządzania Pojazdami oraz aplikacją Mercedes PRO Adapter. Informacje o zbliżających się czynnościach serwisowych ułatwiają natomiast (4) zarządzanie przeglądami. Wreszcie, (5) elektroniczna książka jazd umożliwia automatyczną rejestrację kursów oraz odległości, oddzielnie dla przejazdów służbowych i prywatnych.

Przed każdym kursem, za pomocą aplikacji Mercedes PRO można ustawić cel jazdy. Tryb „Służbowo” przekazuje wszystkie istotne dane pojazdu i kierowcy do systemu i tym samym do menedżera floty. Natomiast w trybach „Prywatnym” i „Dojazd do pracy”, informacje z elektronicznej książki jazd zostają zanonimizowane zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych. Wówczas lokalizacja nie jest widoczna, a początek oraz koniec trasy nie są przekazywane do menedżera floty.

 

Rejestracja u dilera

Dostęp do nowego świata łączności stał się teraz bardzo prosty i przystępny: podpisanie umowy o świadczenie usług Mercedes PRO odbywa się u autoryzowanego dealera Mercedes-Benz. Po podpisaniu umowy zakładane jest konto klienta, które obejmuje flotę posiadanych pojazdów i jej menedżera. Kierowcy są rejestrowani przez menedżera floty w Narzędziu Zarządzania Pojazdami w kilku łatwych krokach. Następnie można rozpocząć użytkowanie systemu z pomocą kosztującego jednorazowo 10 PLN netto Adaptera Mercedes PRO oraz jego darmowej aplikacji. Z Narzędzia do Zarządzania Pojazdami, można korzystać przez przeglądarkę Internetową. Aplikacja Mercedes PRO jest dostępna dla wszystkich popularnych smartfonów z systemem Android lub iOS. Można ją pobrać z dedykowanego sklepu z aplikacjami. Nowoczesny interfejs oraz przejrzysta nawigacja umożliwiają intuicyjne korzystanie ze wszystkich usług dostępnych w aplikacji Mercedes PRO Adapter oraz z Narzędzia do Zarządzania Pojazdami. Wszystkie informacje dotyczące oferowanych w ramach Mercedes PRO rozwiązań mobilnych, łączności i finansowania dla flot można znaleźć pod adresem: www.mercedes.pro.

 

Mercedes PRO centralną częścią inicjatywy przyszłościowej adVANce

Mercedes PRO to nowa marka obejmująca wszystkie obecne i przyszłe usługi i rozwiązania cyfrowe dla klientów biznesowych, korzystających z samochodów dostawczych Mercedesa, która wznosi obsługę klienta komercyjnego na nowy poziom. Stanowi też ważną cześć strategicznej inicjatywy adVANce, która przekształca Mercedes-Benz Vans z producenta pojazdów w dostawcę całościowych rozwiązań systemowych. - Dziś dostarczamy naszym klientom nie tylko niezawodne pojazdy, które świetnie sprawdzają się w prowadzonym przez nich biznesie, ale idziemy o krok dalej i oferujemy narzędzia, dzięki którym zarządzanie flotą staje się efektywniejsze – powiedziała Emilia Buczek odpowiedzialna za portfolio usług connectivity w Mercedes-Benz Polska. Daimler opracowuje szyte na miarę rozwiązania, dostosowane do najróżniejszych potrzeb klienta, które zwiększają wydajność i produktywność w całym łańcuchu wartości dodanej.


Autor: Daimler-Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
20c0677-015.jpg
2021-02-23 16:38:00
Nowy Mercedes-Benz Klasy C - Limuzyna i Kombi

Nowa Klasa C oferuje przyszłościową strefę komfortu na czasy globalnej transformacji.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
20c0668-0041.jpg
2021-02-17 16:25:00
EQA: komfortowy i zwinny w prowadzeniu – jak przystało na Mercedesa

Niebawem w salonach pojawi się pierwszy kompaktowy SUV na prąd marki Mercedes-EQ – model EQA.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21c0045-02.jpg
2021-02-04 18:36:00
Mercedes EQA od 199 900 zł

W salonach Mercedes-Benz można zamawiać już nowy, kompaktowy model Mercedes-EQ w 100% na prąd – EQA.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
20c0579-129.jpg
2021-01-20 14:22:00
EQA: Elektryczny atleta w kompaktowym formacie

EQA – tak nazywa się nowy podstawowy model w świecie całkowicie elektrycznych samochodów Mercedes-EQ.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21c0001-015.jpg
2021-01-07 19:55:00
EQS z unikalnym systemem operacyjnym MBUX Hyperscreen

Imponujący wizualnie, wyjątkowo łatwy w obsłudze i niezwykle chętny do nauki: MBUX Hyperscreen to jeden z najważniejszych elementów EQS-a – nowego...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 42
DILERZY
MERCEDES-BENZ Aebi Schmidt Polska Sp. z o.o.

Skrajna 80A

25-650 Kielce

fax 41 365 22 22

tel: 41 365 21 00

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Forum 2 Sp. z o.o.

Jana Skrzetuskiego 11 - Nowe Gulczewo

09-410 Płock

fax 24 263 40 53

tel: 24 266 87 15

SZCZEGÓŁY
Auto Frelik Anna Frelik Spólka Komandytowa
MERCEDES-BENZ Auto Frelik Anna Frelik Spólka Komandytowa

Nowotoruńska 27

85-839 Bydgoszcz

fax 52 320 83 05

tel: 52 320 83 00

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK Anna Frelik Spółka komandytowa
MERCEDES-BENZ AUTO FRELIK Anna Frelik Spółka komandytowa

Szosa Chełmińska 214

87-100 Toruń

fax 56 654 54 52

tel: 56 654 54 52

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Towarowa 11

10-416 Olsztyn

fax 89 532 02 22

tel: 89 533 48 75

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Narodowych Sił Zbrojnych 9

15-690 Białystok

fax 85 662 88 29

tel: 85 662 31 41

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Brukowa 46

05-092 Łomianki

fax 22 732 74 01

tel: 22 732 74 00

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 11
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI