motomaniacy
RYNEK
POWRÓT
4 sierpnia 2020 17:04

Klasa G z bogatszym wyposażeniem i większymi możliwościami personalizacji

Klasa G z bogatszym wyposażeniem i większymi możliwościami personalizacji

Klasa G kontynuuje ponad 40-letnią historię sukcesu: egzemplarze produkowane od 1 września 2020 r. otrzymają jeszcze bardziej rozbudowane wyposażenie standardowe.


Jednocześnie program G manufaktur obejmuje jeszcze więcej opcji personalizacji kultowego samochodu terenowego z gwiazdą. Ofertę uzupełniają nowe odcienie nadwozia oraz pakiety wyposażenia, a bazowa specyfikacja zostaje wzbogacona o szerokoekranowy kokpit. Nowy Mercedes-Benz Klasy G jest już dostępny w sprzedaży – w cenie od 523 500 złotych za G 350 d oraz od 538 500 zł za G 400 d. Nowy Mercedes-AMG G 63 kosztuje od 776 300 zł.

Najważniejsza nowość: wariant G 400 d, wcześniej oferowany w ramach edycji specjalnej, jest teraz dostępny bez ograniczeń i można go swobodnie konfigurować. Najmocniejsze wcielenie rzędowego, 6-cylindrowego silnika wysokoprężnego generuje moc 243 kW (330 KM) i maksymalny moment obrotowy 700 Nm w zakresie od 1200 do 3200 obr./min, zapewniając imponującą siłę pociągową, nawet w wymagających warunkach terenowych.

Lista nowych funkcjonalności obejmuje nowy program jazdy o nazwie „Desert” (z ang. pustynia). Uruchamiany za pomocą przełącznika trybów jazdy DYNAMIC SELECT zapewnia on maksymalną możliwą przyczepność na piaszczystej nawierzchni. Doskonała koordynacja opóźnionej zmiany biegu na wyższy, bezpośredniej reakcji przepustnicy i odpowiednio dostosowanego sterowania ESP® jeszcze bardziej predestynuje Klasę G do tytułu mistrza pustyni. Ponadto, standardowe wyposażenie obejmuje teraz pakiet Parking z kamerą cofania, przydatny nie tylko na asfalcie.

Aktualizacja objęła również szeroką gamę możliwości personalizacji, dostosowanych do indywidualnych życzeń nabywców. Popularny pakiet Night (termoizolacyjne, przyciemniane szyby i lampy oraz czarne obudowy lusterek i osłona chłodnicy – w kolorze czerni obsydianu metalik) można teraz zamówić niezależnie od wyboru linii AMG oraz pakietu elementów ze stali nierdzewnej. W przypadku egzemplarzy Klasy G z matowym lakierem magno pakiet Night można skonfigurować jako pakiet Night magno – wówczas odpowiednie elementy mają czarny odcień night black magno. Nadal można wybrać pakiet dodatków ze stali nierdzewnej (osłona koła zapasowego, stopnie progowe i listwy progowe oraz osłona krawędzi załadunku), który w przypadku pakietów Night uzupełniają lakierowany pierścień koła zapasowego oraz zewnętrzna listwa ochronna z ozdobną, „prążkowaną” wstawką.

Nowe, 20-calowe obręcze z lekkich stopów, z pięcioma podwójnymi ramionami – dostępne wyłącznie dla linii AMG – mają lśniące wykończenie i występują w dwóch wersjach kolorystycznych (czarna lub szarość Himalajów).

 

Wnętrze – teraz standardowo z szerokoekranowym kokpitem

Szerokoekranowy kokpit należy teraz do standardowego wyposażenia wszystkich egzemplarzy Klasy G, wyznaczając techniczny ton pod względem estetyki. Seryjne jest też bezramkowe lusterko wsteczne, które wcześniej stanowiło element pakietu wykończenia skórą. Wnętrze Klasy G można dodatkowo zmodyfikować, wybierając jeden z pakietów wyposażenia: z przełącznikami sterowania szybami w kolorze srebrnego chromu oraz osłonami przeciwsłonecznymi z mikrofibry DINAMICA. Standardowo na pokładzie są teraz również czarne dywaniki podłogowe, w połączeniu z linią AMG ozdobione logo marki z Affalterbach – czyli te same, które można znaleźć w Mercedesie-AMG G 63.

Nowe pakiety wyposażenia URBAN GUARD Vehicle Protection i URBAN GUARD Vehicle Protection Plus zapewniają dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą. Zastępują one dotychczasowy system alarmowy, chroniący przed włamaniem i kradzieżą. Ochrona pojazdu URBAN GUARD obejmuje alarm antykradzieżowy, zabezpieczenie przed odholowaniem z wizualnym i dźwiękowym ostrzeżeniem w przypadku wykrycia zmiany pozycji auta, syrenę alarmową, ochronę wnętrza (uruchamianą w przypadku ruchu w kabinie) oraz wykrywanie kradzieży i uszkodzenia zaparkowanego pojazdu, które jest bezpłatne przez 3 lata od aktywacji. Pakiety są oznaczone naklejką URBAN GUARD na przednich bocznych szybach. Pakiet URBAN GUARD Vehicle Protection Plus dodatkowo obejmuje lokalizowanie skradzionego pojazdu. Również ta usługa jest bezpłatna przez 3 lata od aktywacji (tylko z Mercedes me connect); jej dostępność ma ruszyć od czwartego kwartału 2020 r.

 

Bogata różnorodność: nowa oferta G manufaktur

Program G manufaktur oferuje niemal nieograniczoną różnorodność opcji personalizacji. Teraz ich gama została dodatkowo poszerzona – na przykład paleta odcieni lakieru udostępnia trzy nowe kolory G manufaktur (klasyczna szarość uni, głęboka zieleń uni oraz niebieski china uni), które nawiązują do słynnych barw nadwozia z 40-letniej historii Klasy G. W nowym pakiecie Night magno program G manufaktur obejmuje kolejne akcenty w kolorze czarnym: pierścień koła zapasowego oraz zderzaki i poszerzenia nadkoli polakierowane na odcień czerń nocy magno. W wybranych krajach w tym samym kolorze dostępne jest również dodatkowe orurowanie.

Program G manufaktur oferuje też ekskluzywne pakiety Night II oraz AMG Night II – każdy w połączeniu ze standardowymi pakietami Night. W ich skład wchodzą: gwiazdy Mercedesa z przodu i z tyłu (w przypadku AMG także napis „AMG” na osłonie chłodnicy), emblematy na błotnikach („V8”/„V8 BITURBO”) oraz oznaczenia modelu z tyłu z wykończeniem w błyszczącej czerni.

I jeszcze jedna nowość: w połączeniu z pakietem Night można osobno zamówić zderzaki i poszerzenia nadkoli oraz dach w kolorze czerni obsydianu metalik. Cała personalizacja G manufaktur niezmiennie odbywa się w ramach procesu produkcyjnego, co oznacza, że samochody mogą być dostarczane bez opóźnień.


Autor: Daimler Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
800_21c0254-241.jpg
2021-09-09 18:18:00
Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ z napędem elektrycznym

Prezentując EQS 53 4MATIC+, Mercedes-AMG wkracza w całkowicie elektryczną przyszłość.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
800_21c0479-012.jpg
2021-09-01 19:14:00
Pierwsza hybryda Mercedes-AMG o wysokich osiągach

Pierwsza hybryda Mercedes-AMG o wysokich osiągach wchodzi do produkcji seryjnej – i czerpie z techniki Formuły 1.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21c0399-014.jpg
2021-07-15 18:43:00
Spojrzenie do wnętrza nowego Mercedesa-AMG SL

Design wnętrza kolejnego SL-a wprowadza tradycję modelu 300 SL Roadster w nowoczesną erę.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21c0292-014-2.jpg
2021-07-06 09:23:00
Mercedes-AMG GT 4-drzwiowe Coupé w wersji po liftingu

Mercedes-AMG GT 4-drzwiowe Coupé po ostatnich modyfikacjach jest oferowany z jeszcze szerszą gamą wyposażenia, a także z większymi możliwościami...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21c0278-001.jpg
2021-05-25 08:35:00
Mercedes-AMG SL z nowym kompozytowo-aluminiowym nadwoziem

Zaczęło się w 1952 r. od filigranowej ramy przestrzennej, która w pierwszym SL-u łączyła niską masęz najwyższą możliwą sztywnością skrętną.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 4
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI