motomaniacy
RYNEK
POWRÓT
25 marca 2021 11:03

Bentley Bentayga z nowymi konfiguracjami Mulliner

Bentley Bentayga z nowymi konfiguracjami Mulliner

Model Bentayga zaczął oferować zestaw opcji na zamówienie Bentley Mulliner - można wybierać z listy m.in. ponad 100 lakierów forniru i 27 kolorów skóry.


Zespół Bentley Mulliner starannie wyselekcjonował gamę kolorów lakierów, umożliwiając klientom jeszcze dokładniejszą konfigurację wyglądu zewnętrznego modelu Bentayga. Firma oferuje jedną z największych „standardowych” palet kolorów spośród wszystkich luksusowych producentów samochodów na świecie, zaś Mulliner rozszerza wybór o kolejne 26 barw, w tym jednolite, metaliczne i satynowe. Oferta jest dostępna w Polsce nie tylko w salonach w Katowicach i Warszawie, ale również za pomocą dedykowanego programu Mulliner Visualiser.

Doświadczenie marki w zakresie natryskiwania ręcznego w połączeniu z wykorzystaniem najnowszej technologii zapewnia gwarancję wykończenia każdego pojazdu na najwyższym poziomie. Dział firmy Bentley do spraw zamówień osobistych oferuje również możliwość dopasowania koloru do każdej dostarczonej próbki przy korzystaniu innowacyjnego oprogramowania do rozpoznawania kolorów. Program przeprowadza analizę składu dostarczonej próbki i pozwala na szczegółowe odtworzenia jej barwy.

 

Unikalne wnętrze

Szeroka gama 27 kolorów skór i szwów oferowana w ramach Bentley Mulliner pozwala osiągnąć wyjątkowy podział kolorów we wnętrzu. Przy tworzeniu własnej konfiguracji projektu można wybrać naraz do trzech barw, co pozwala na uzyskanie pożądanego przez klienta efektu. Przy zamawianiu egzemplarza można również poprosić o dowolny motyw graficzny, haft lub napis, który zostanie uwieczniony we wnętrzu.

Bentley Mulliner oferuje również dodatkowe akcenty kolorystyczne wpływające na nastrój panujący w samochodzie. Dzięki lamówkom siedzeń i dywanów oraz ręcznemu haftowi klienci mogą dostosować wygląd i charakter kabiny do własnych potrzeb. Proces ręcznego zszywania kabiny Bentaygi zajmuje rzemieślnikowi 44 godziny. Wykorzystywana przy tym nić została zaprojektowana tak, aby uzyskać wyjątkową trwałość. To zasługa między innymi specjalnych barwników, które pozwalają zachować kolor przez cały okres użytkowania pojazdu. Klienci, którzy lubią bardziej sportowy charakter wnętrza, mogą zamówić też Alcantarę na wybranych elementach.

 

Od tradycji do współczesności

W ofercie Bentaygi dostępne są cztery różne tweedy, które harmonizują z naturalnymi kolorami skóry w całej kabinie. Zielony materiał, Cheltenham, jest skierowany do klientów preferujący tradycyjne rozwiązania. Z kolei barwa Glen Plaid – Tolsta Beach, nazwana na cześć brzegów Hebrydów Zewnętrznych, jest bardziej odważna.

Dopełnieniem wyboru są tweedy Charcoal i Sand Herringbone o bardziej subtelnej, lecz wciąż nowoczesnej stylistyce w ciemnym i jasnym odcieniu. Bentley Mulliner oferuje szeroką gamę opcji forniru, która powoduje, że żadne dwa egzemplarze Bentaygi nie są identyczne. Klientom zapewniony jest wybór spośród 103 opcji lakierowanych fornirów, dopasowanych do dowolnego koloru z gamy farb zewnętrznych Standard, Extended i Bentley Mulliner lub do kolorów skóry wewnętrznej.

Do tworzenia lekkich fornirów o grubości zaledwie 0,1 mm eksperci Bentley Mulliner wykorzystują kamień uformowany ponad 200 milionów lat temu. Każda warstwa jest nakładana ręcznie i szlifowana pomiędzy aplikacjami, zapewniając przyleganie lakieru do naturalnych rowków drewna. Powstałe w ten sposób wykończenie przypomina wosk i doskonale podkreśla autentyczny, naturalny kolor i fakturę drewna.

 

Zrównoważony luksus

Zespół Bentley Mulliner we współpracy z tradycyjną fabryką tekstyliów wyprodukował naturalną wełnianą tkaninę, podobną do tych stosowanych w garniturach szytych na miarę. Przy produkcji materiału zakład dokłada wszelkich starań, aby proces odbywał się w jak najbardziej etyczny i ekologiczny sposób. Wpisuje się to strategię firmy Bentley, Beyond100, aby stać się światowym liderem w zakresie zrównoważonej, luksusowej mobilności.


Autor: Bentley

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
Bentayga S Black Edition - 6.jpg
2024-04-17 14:06:00
Bentley Bentayga S Black Edition - mroczna strona Bentaygi

Samochód został wyposażony w system elektronicznego sterowania wszystkimi kołami oraz technologię Bentley Dynamic Ride z aktywną kontrolą przechyłów nadwozia.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Le Mans Collection - 1.jpg
2023-04-20 10:37:00
Limtowana edycja modeli Bentley na 20. rocznicę wyścigu Le Mans

W 2023 roku mija 100 lat od pierwszego wyścigu na torze Circuit de la Sarthe, podczas którego Bentley zanotował najszybsze okrążenie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Flying Spur Hybrid - 5.jpg
2021-07-07 18:11:00
Bentley Flying Spur debiutuje w wersji hybrydowej

Samochód jest drugim zelektryfikowanym modelem w historii marki i rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI