motomaniacy
NAJNOWSZE INFORMACJE
POWRÓT
2 września 2015 20:36

Nowa Klasa V z pakietem AMG - sportowy styl w segmencie vanów

Nowa Klasa V z pakietem AMG - sportowy styl w segmencie vanów

Klasa V z pakietem AMG - indywidualizm, emocje i sportowy charakter; dodatkowe elementy poprawiające komfort: największy panoramiczny dach w klasie diodowo pojemnikami na napoje, uchwyty na iPada z tyłu; sukces Klasy V - linia AVANTGARDE cieszy się szczególną popularnością.


Podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych we Frankfurcie (15-27 września) Mercedes-Benz zaprezentuje Klasę V z nowymi elementami wyposażenia, które dodatkowo podkreślają indywidualny charakter modelu i jego atrakcyjność w oczach nowych grup odbiorców. W pierwszym kwartale przyszłego roku Klasa V będzie dostępna z pakietem AMG, obejmującym nowe zderzaki i spojler na klapie tylnej, charakterystyczne osłony progowe, a także 19-calowe obręcze AMG z lekkich stopów. Jego wyrazista stylizacja nawiązuje do sportowych modeli Mercedes-AMG i kładzie jeszcze mocniejszy akcent na unikalny design Klasy V oraz jej dynamizm. Równocześnie bogate wyposażenie z zakresu komfortu można będzie uzupełnić o niedostępne wcześniej dodatki: panoramiczny dach, obszerną konsolę środkową ze zintegrowaną lodówką i podświetlanymi diodowo pojemnikami na napoje, dwa uchwyty na iPada oraz wentylację i ogrzewanie tylnych siedzeń.

Tym samym Mercedes-Benz oferuje wymagającym klientom jeszcze szersze możliwości dostosowania Klasy V do ich potrzeb - jako prywatnej lub służbowej salonki.

Po raz pierwszy van Mercedes-Benz będzie oferowany z pakietem AMG. Już w marcu, podczas salonu samochodowego w Genewie, producent ze Stuttgartu przedstawił zwiastun linii AMG i nowych elementów wyposażenia wraz z prototypem Vision-e. „Koncepcyjny model wzbudził zdecydowanie pozytywne reakcje. Nasi klienci lubią mieć coś »ekstra«. Potwierdzają to zresztą ich zamówienia. Większość nabywców decyduje się na zakup Klasy V z licznymi ekskluzywnymi opcjami” - mówi Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz. „To wszystko potwierdza, że Klasa V na nowo zdefiniowała segment vanów - jako wysokiej jakości, komfortowy, ekstremalnie funkcjonalny i dynamiczny samochód osobowy mieszczący do ośmiu osób. Teraz, dzięki linii AMG, możemy dotrzeć do nowych grup docelowych, poszukujących dodatkowego ładunku indywidualizmu i jeszcze bardziej emocjonującego wyglądu”.

 

Klasa V z pakietem AMG - indywidualizm, emocje i sportowy charakter

Pakiet stylistyczny AMG zdecydowanie podkreśla dynamiczną prezencję Klasy V. Obejmuje on: przedni zderzak z szerokimi wlotami powietrza, wkładami o diamentowym wzorze i chromowanymi akcentami, wyrazisty spojler oraz nakładkę tylnego zderzaka w kształcie dyfuzora, a także osłony progowe, które optycznie wydłużają sylwetkę vana. Całość uzupełniają 19-calowe obręcze AMG z lekkich stopów z siedmioma podwójnymi ramionami. Klasa V z pakietem AMG dysponuje również układem hamulcowym z 17-calowymi tarczami i zaciskami oznaczonymi napisem „Mercedes-Benz” oraz sportowym, obniżonym o 15 mm zawieszeniem z twardszymi sprężynami i amortyzatorami. Opcjonalnie dostępne jest zawieszenie AGILITY CONTROL o zmiennej sile tłumienia.

Także wnętrze zdradza powiązania z marką Mercedes-AMG. Po otwarciu drzwi Klasa V z pakietem AMG zwraca uwagę otworami wentylacyjnymi z chromowaną oprawą w kolorze srebrnym, nakładkami na pedały ze szczotkowanego aluminium, elementami ozdobnymi przypominającymi włókno węglowe oraz czarną podsufitką. Pakiet AMG będzie oferowany dla wszystkich wersji silnikowych i nadwoziowych Klasy V oraz Klasy V AVANTGARDE.

 

Nowe elementy wyposażenia - stylowe, luksusowe i funkcjonalne

Wysoki poziom komfortu i funkcjonalność Klasy V można dodatkowo wzbogacić dzięki nowym elementom wyposażenia. Od września dostępna będzie opcjonalna wentylacja i ogrzewanie tylnych siedzeń. Panoramiczny dach, obszerna konsola środkowa i uchwyty na iPady pojawią się na liście dodatków w pierwszym kwartale 2016 roku.

 

Największy dach panoramiczny wśród średniej wielkości vanów

Klasa V ma największy panoramiczny dach w swoim segmencie. Szklana tafla o wymiarach 1,90 x 1,12 m sprawia, że całe wnętrze jest dobrze naświetlone - a to przyczynia się do dobrego samopoczucia podróżujących. Dwuczęściowa konstrukcja składa się z elektrycznie odsuwanego okna dachowego z przodu i zamocowanej na stałe szyby z tyłu. W razie potrzeby dach można całkowicie zasłonić za pomocą dzielonej rolety. Pozwala to na komfortową pracę lub relaks w tylnej części kabiny nawet przy silnym nasłonecznieniu. Jeśli po zaparkowaniu pojazdu z otwartym dachem zacznie padać, dzięki połączeniu z czujnikiem deszczu okno dachowe zostanie automatycznie zamknięte i uchylone, chroniąc w ten sposób kabinę. Za sterowanie dachem oraz roletą odpowiadają przełączniki znajdującej się na górnych konsolach w przedniej i tylnej części wnętrza.

Obszerna konsola środkowa ze zintegrowaną lodówką i podświetlanymi diodowo pojemnikami na napoje oraz uchwyty na iPada z tyłu

Komfort podróżujących zwiększa również obszerna konsola środkowa z tapicerowanym podłokietnikiem. Zaopatrzono ją w kilka praktycznych schowków, dwa uchwyty na napoje z przodu, dwa podświetlane diodowo termouchwyty na napoje z tyłu, pięciolitrową lodówkę, a także w interfejsy USB, gniazdo kart SD oraz gniazdka 220 V i 12 V, ułatwiające korzystanie z urządzeń mobilnych. Nawet dalekie podróże czyni to bardziej relaksującym i przyjemnym doświadczeniem.

Opcjonalne wyposażenie Klasy V obejmuje uchwyty na iPada wbudowane w oparcia przednich foteli. Przymocowany do nich tablet można ładować, pochylać i obracać o 90 stopni. Wszystkie gniazda, np. słuchawkowe, są w pełni dostępne, a gniazdo zasilania wbudowano w fotel. Pozwala to na optymalne korzystanie z iPada. Ładowanie dodatkowych urządzeń umożliwia zintegrowany z uchwytem port USB.

 

Sukces Klasy V - linia AVANTGARDE cieszy się szczególną popularnością

Od chwili wprowadzenia na rynek „Mercedes wśród vanów” osiągnął prawdziwy sukces. W pierwszym roku znalazł o 25% więcej nabywców niż poprzednie Viano w ciągu 12 miesięcy od chwili rozpoczęcia sprzedaży we wrześniu 2003 r. W pierwszym półroczu 2015 roku popularność nowego modelu wzrosła o 36%, z 11,2 do 15,2 tys. sztuk. Dzięki nowym elementom wyposażenia Mercedes-Benz oferuje klientom jeszcze większe możliwości indywidualnej konfiguracji ich Klasy V. Już teraz nabywcy mają do wyboru linię wyposażenia AVANTGARDE, pakiet sportowy wyposażenia nadwozia oraz pakiet stylizacyjny wnętrza, a także szeroką gamę opcji - w tym innowacyjne wśród vanów elementy, takie jak osobno otwierana tylna szyba, aktywny asystent parkowania Active Parking Asisst czy pakiet asystenta jazdy (zawiera układy: antykolizyjny COLLISION PREVENTION ASSIST, monitorowania martwego pola Blind Spot Assist, asystent utrzymania pasa ruchu Lane Keeping Assist oraz system bezpieczeństwa prewencyjnego PRE-SAFE®). Dostępne są również: dwa rozstawy osi, trzy długości nadwozia, trzy wersje silnikowe oraz stały napęd na cztery koła 4MATIC.

Ta różnorodność i wysoki poziom komfortu połączone z doskonałą funkcjonalnością w decydującym stopniu przyczyniły się do natychmiastowego sukcesu Klasy V. Szczególnie popularne okazały się ekskluzywne opcje wyposażenia oraz linia AVANTGARDE, którą wybiera niemal połowa klientów. Standardowo oferuje ona elementy takie jak osobno otwierana tylna szyba, skórzana tapicerka, nastrojowe oświetlenie kabiny czy reflektory w technologii LED z inteligentnym systemem oświetlenia ILS.


Autor: Mercedes-Benz

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
20c0677-015.jpg
2021-02-23 16:38:00
Nowy Mercedes-Benz Klasy C - Limuzyna i Kombi

Nowa Klasa C oferuje przyszłościową strefę komfortu na czasy globalnej transformacji.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
20c0668-0041.jpg
2021-02-17 16:25:00
EQA: komfortowy i zwinny w prowadzeniu – jak przystało na Mercedesa

Niebawem w salonach pojawi się pierwszy kompaktowy SUV na prąd marki Mercedes-EQ – model EQA.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21c0045-02.jpg
2021-02-04 18:36:00
Mercedes EQA od 199 900 zł

W salonach Mercedes-Benz można zamawiać już nowy, kompaktowy model Mercedes-EQ w 100% na prąd – EQA.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
20c0579-129.jpg
2021-01-20 14:22:00
EQA: Elektryczny atleta w kompaktowym formacie

EQA – tak nazywa się nowy podstawowy model w świecie całkowicie elektrycznych samochodów Mercedes-EQ.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21c0001-015.jpg
2021-01-07 19:55:00
EQS z unikalnym systemem operacyjnym MBUX Hyperscreen

Imponujący wizualnie, wyjątkowo łatwy w obsłudze i niezwykle chętny do nauki: MBUX Hyperscreen to jeden z najważniejszych elementów EQS-a – nowego...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 42
DILERZY
MERCEDES-BENZ Aebi Schmidt Polska Sp. z o.o.

Skrajna 80A

25-650 Kielce

fax 41 365 22 22

tel: 41 365 21 00

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Forum 2 Sp. z o.o.

Jana Skrzetuskiego 11 - Nowe Gulczewo

09-410 Płock

fax 24 263 40 53

tel: 24 266 87 15

SZCZEGÓŁY
Auto Frelik Anna Frelik Spólka Komandytowa
MERCEDES-BENZ Auto Frelik Anna Frelik Spólka Komandytowa

Nowotoruńska 27

85-839 Bydgoszcz

fax 52 320 83 05

tel: 52 320 83 00

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK Anna Frelik Spółka komandytowa
MERCEDES-BENZ AUTO FRELIK Anna Frelik Spółka komandytowa

Szosa Chełmińska 214

87-100 Toruń

fax 56 654 54 52

tel: 56 654 54 52

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Towarowa 11

10-416 Olsztyn

fax 89 532 02 22

tel: 89 533 48 75

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Narodowych Sił Zbrojnych 9

15-690 Białystok

fax 85 662 88 29

tel: 85 662 31 41

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Brukowa 46

05-092 Łomianki

fax 22 732 74 01

tel: 22 732 74 00

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 11
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI