motomaniacy
GADŻETY I TECHNOWINKI
POWRÓT
11 maja 2022 15:58

Na co zwracać uwagę przy kupnie kasków otwartych?

Na co zwracać uwagę przy kupnie kasków otwartych?

Każdy element stroju motocyklisty ma swoje specyficzne cechy. Dotyczy to również kasków otwartych. Gdy planuje się zakup odpowiedniego modelu, wówczas kluczowe jest, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Jak wybrać kask otwarty, który spełni oczekiwania?


Kaski otwarte są często używane szczególnie przez użytkowników motocykli typu chopper, czy skuterów. Coraz częściej decydują się na nie, także motocykliści, którzy wykorzystują pojazdy w turystyce. Zaletą takich modeli jest to, że ich konstrukcja pozytywnie wpływa na komfort bikera.

Kolejną z zalet, którą będzie miał kask otwarty na choppera, jest to, że zapewni wygodę podczas podróżowania po mieście. Dotyczy to szczególnie warunków pogodowych, które występują w upalne dni. Natomiast wybierając konkretny model, można szukać kompromisów pomiędzy poziomem bezpieczeństwa, a wygodą.

Jeśli zamierza się wybrać taki kask, który spełni oczekiwania, wówczas ważne jest zapoznanie się z różnymi wersjami dostępnymi w konkretnej kategorii. Znacznie łatwiej będzie można to zrealizować, przeglądając oferty sklepów internetowych. Taką możliwość zapewnia platforma Dobre Sklepy Motocyklowe, która zrzesza aż 170 stacjonarnych sklepów motocyklowych (z czego w do 70 punktów można nadać, a następnie odebrać tam zamówione produkty) i oferuje markowe kaski otwarte.

 

Jak wybrać odpowiedni kask otwarty?

W kategorii kasków otwartych można zdecydować się na modele, które będą chronić wyłącznie górną część głowy. To produkty, które sprawdzą się przy spokojnej jeździe na motorze po drogach miejskich. Natomiast dla uzyskania większego komfortu podczas podróżowania w ciepłe dni, można zdecydować się na wersje, które zapewnią większy przepływ powietrza.

Decydując się na kask otwarty biały, można wybrać taki, przy którym trzeba używać okularów przeciwsłonecznych. Takie produkty będą miały swoje zalety, gdy zamierza się uzyskać większą wentylację podczas jazdy.

Wybierając kask otwarty, warto zdecydować się na taki, który:

  • zapewni dobrą widoczność,
  • jest wykonany z solidnych materiałów,
  • pomaga w zapewnieniu dobrą komunikację,
  • ma odpowiednie, wygodne zapięcia.

Konstrukcja kasku nie powinna ograniczać widoczności. Warto to brać pod uwagę, gdy wybiera się kask otwarty z blendą.

 

Dlaczego warto postawić na wysokiej jakości kask motocyklowy otwarty?

Wielu motocyklistów przy wyborze kasku kieruje się estetyką. Dotyczy to szczególnie tych początkujących. Ważne jest zwrócenie uwagi na rodzaj zastosowanych przez producentów materiałów, dla przykładu solidnie wykonane są kaski otwarte dostępne w Dobrych Sklepach Motocyklowych.

Jakość wykonania kasku przekładać się będzie na wytrzymałość konstrukcji. Ma to znaczenie dla poziomu bezpieczeństwa. Równocześnie dobrej jakości kaski będą w stanie zapewnić znacznie dłuższy okres użytkowania bez pojawiania się uszkodzeń.

 

Gdzie kupować kaski otwarte?

Warto zdecydować się na zakupy kasków w takich miejscach, które zapewnią dostęp do szerokiego asortymentu tego typu produktów. W serwisie Dobre Sklepy Motocyklowe można uzyskać dostęp do ogromnej bazy wyrobów dedykowanych dla fanów jednośladów.

To nowoczesna platforma zrzeszająca renomowane punkty sprzedaży, która zapewnia również dostęp do wyrobów najlepszych producentów, a także oferuje opcję bezpłatnego przymierzenia zamówionego kasku przed ostatecznym zakupem. W Dobrych Sklepach Motocyklowych masz możliwość zamówienia produktu do sklepu i dopiero na miejscu zdecydowania, czy to odpowiedni dla ciebie kask, czy jednak nie. W tej drugiej sytuacji po prostu odkładasz kask i wychodzisz. Nie musisz płacić ani grosza. To duży ukłon w stronę kupującego.


DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
DILERZY
Walder Grudziądz
TOYOTA Walder Grudziądz

Porucznika Krzycha 3

86-300 Grudziądz

tel: 56 300 03 93

SZCZEGÓŁY
KRAKÓW-ZAKOPIAŃSKA
KRAKÓW-ZAKOPIAŃSKA

Zakopiańska 68

30-418 Kraków

tel: +48 12 390 76 45

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI "DEX-POL" Wróblowie Sp. J.

Granitowa 1

59-300 Lublin

fax 76 72 86 550 we

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
MAZDA "Kozłowski” Jan Kozłowski

Struga 31b

70-777 Szczecin

tel: 91 464 48 81

SZCZEGÓŁY
SUBARU „Wawrosz” spółka jawna

Warszawska 158

43-300 Bielsko-Biała

tel: 33 827 10 30

SZCZEGÓŁY
SKODA A.MACHUDERA Andrzej Machudera Sp. z o.o.

Ozorkowskie Przedmieście 73

99-100 Łęczyca

tel: 24 721 50 88

SZCZEGÓŁY
SUZUKI A.S. -R.BIŃKOWSKI

Chrobrego 22

26-600 Radom

fax (48) 380-62-34

tel: (48) 385-77-15

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 200
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI