motomaniacy
CIEKAWOSTKI
POWRÓT
12 lutego 2026 15:09

Czy Polacy podrywają na brykę?

Czy Polacy podrywają na brykę?

Tak przebadani kierowcy łączą emocje z jazdą i randkowaniem.


Walentynki to dobry moment, żeby zapytać o coś naprawdę ważnego: czy samochód może być randkowym sprzymierzeńcem? Okazuje się, że… tak. Najnowsze badanie ARC Rynek i Opinia, zrealizowane dla marki CUPRA, wskazuje, że dla wielu z nas auto to coś więcej niż środek transportu – to subtelny sygnał wysyłany światu o tym, kim jesteśmy.

 

Chemia jest ważna

Co drugi badany przyznaje, że czuje dumę, kiedy jego samochód przyciąga spojrzenia (49%), a trzy na cztery osoby dbają o to, by auto dobrze się prezentowało (74%). To jednak dopiero początek historii. Aż 69% kierowców wybiera model, który współgra z ich stylem życia, szukają „partnera” na dłużej - takiego, który pasuje do ich osobowości, sprawia radość i odpowiada im wizualnie. Słowem – chemia jest ważna.

 

Z odpowiednim samochodem, szanse na pierwszej randce rosną

Dane pokazują jasno: samochód stał się elementem, który nie tylko ułatwia życie, ale też opowiada o nas. Zanim padnie pierwsze „cześć”, zanim ktokolwiek zdąży zapytać o imię – auto już wysyła komunikat, często znacznie skuteczniej niż zdjęcie profilowe. Niemal połowa przebadanych kierowców, aż 44%, uważa, że samochód może pomóc zrobić dobre pierwsze wrażenie na randce. To nie kwestia „chwalenia się”, ale sygnału, który wysyła się bez słów – o stylu, guście i osobowości kierowcy.

Wyniki badań są jasne: dla Polaków samochód staje się przedłużeniem osobowości – pierwszym sygnałem, który wysyłają drugiej osobie jeszcze zanim padną jakiekolwiek słowa, subtelną zapowiedzią tego, kim są.

 

Wyniki badania nie dla wszystkich są zaskoczeniem

W CUPRZE wierzymy, że samochód powinien nie tylko poruszać się po drodze, ale także poruszać emocje. Chcemy, aby kierowca czuł, że auto dodaje mu energii, pewności siebie i przyjemności za każdym razem, gdy siada za jego kierownicą. Wyniki badania pokazują, że dla wielu osób samochód jest czymś znacznie więcej niż środkiem transportu – staje się ważną częścią ich stylu życia i codziennych emocji. To właśnie takie podejście inspiruje nas w CUPRZE: tworzyć auta, które nie tylko wyróżniają się designem i osiągami, lecz przede wszystkim budzą autentyczne emocje – powiedziała Daria Zielaskiewicz, dyrektorka marek SEAT i CUPRA.

Badanie zostało przeprowadzone w styczniu 2026 r. przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie marki CUPRA. Zrealizowano je metodą CAWI (Computer- Assisted Web Interviewing) na panelu internetowym ePanel.pl. Wzięło w nim udział 819 osób posiadających samochód osobowy.


Autor: Cupra Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
Dominika_Scheibinger_-9191_1600x1062.jpg
2026-05-15 10:31:00
CUPRA partnerem motoryzacyjnym

23. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
CUPRA Terramar (2)_1600x1067.jpg
2026-05-13 16:41:00
CUPRA Terramar teraz w nowej ofercie

Sportowy SUV z rabatem do 10 000 zł.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
CUPRA Formentor (3)_1200x800.jpeg
2026-05-06 17:25:00
CUPRA Formentor

Sportowy charakter bez kompromisów, teraz z rabatem do 10 000 zł.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
CUPRA Raval_small.jpg
2026-05-05 06:05:00
SEAT & CUPRA - 43 mln euro zysku operacyjnego w I kwartale 2026 r.

Wzmacniając pewność co do wyników w całym roku.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
03_CUPRA Raval Plasma_1575x1050.jpg
2026-04-28 14:20:00
Telemetria niczym w motorsporcie

My CUPRA dla perfekcyjnej kontroli.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 20
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI