motomaniacy
TECHNOLOGIA HYBRYDOWA
POWRÓT
24 lutego 2020 09:36

Napęd hybrydowy w nowej Hondzie Jazz

Napęd hybrydowy w nowej Hondzie Jazz

Nowa generacja kultowego Jazza będzie napędzana przez dwusilnikowy hybrydowy zespół napędowy; technologia hybrydowa „e: HEV” zapewnia wyjątkową sprawność i kulturę pracy.


Honda zaprezentowała nową generację modelu Jazz – po raz pierwszy z zaawansowanym, dwusilnikowym, hybrydowym układem napędowym. Nowa generacja popularnego hatchbacka segmentu B łączy wiodące w tej klasie komfort i przestrzeń, z której słynie Jazz, z wyjątkową dynamiką typową dla aut elektrycznych oraz zaawansowanymi systemami i wyposażeniem dbającym o bezpieczeństwo pasażerów.

Nowy Jazz wprowadza na masowy rynek korzyści związane z oszczędnością eksploatacji oraz osiągami hybrydowego układu napędowego. Przyspieszy też realizację ambicji Hondy, która założyła, że do 2022 roku wszystkie oferowane w Europie modele tej marki będą wyposażone w napędy zelektryfikowane.

Jazz nowej generacji będzie pierwszym modelem w europejskiej ofercie Hondy, oznaczonym emblematem „e: HEV”. To pierwszy przykład użycia przez Hondę emblematu z serii „e:Technology”, którym będą oznaczane w przyszłości wszystkie modele Hondy wyposażone w zelektryfikowane układy napędowe.

 

Odsłona nowej odmiany modelu – Crosstar

Kolejną nowością w ofercie modelu Jazz jest nowa jego odmiana – „Crosstar”, zaprojektowana z myślą o tych, którzy szukają stylowego miejskiego crossovera. Crosstar, dostępny z tym samym hybrydowym układem napędowym oraz funkcjonalnym wnętrzem, dysponuje wyższym prześwitem, unikalną konstrukcją przedniej osłony chłodnicy, wodoodporną tapicerką siedzeń i zintegrowanymi relingami dachowymi.

 

Nowy minimalistyczny, klarowny projekt

W nowej generacji hatchbacka segmentu B od razu rozpoznamy ewolucję jednobryłowej sylwetki modelu Jazz. Uproszczona, klarowna filozofia projektowania, która będzie miała wpływ na przyszłe modele Hondy, jest zgodna z kluczowymi koncepcjami funkcjonalności i estetyki po raz pierwszy zaprezentowanymi w Hondzie e.

Dzięki nowym technologiom strukturalnym, słupek A jest o połowę węższy niż w poprzednim modelu, co poszerza zakres widoczności do przodu. Zwężenie słupka A było możliwe dzięki poprawionej sztywności skrętnej i zastosowaniu nowych technologii strukturalnych, które kierują naprężenia podczas zderzenia w stronę przedniego reflektora i słupków drzwi.

Naturalne, wyraźne linie biegną poziomo, wzdłuż boków samochodu, podkreślając świeżość i prostotę formy. Ostrzejsze, bardziej pionowe linie „barków” zwracają uwagę na tylne błotniki i nadkola, podkreślając szerszą postawę samochodu i dając wrażenie zwiększonej stabilności. Projekt tyłu, z nowym, eleganckim, poziomym układem świateł i dyskretnym spojlerem dachowym, nawiązuje do klarownej stylizacji przedniej części nadwozia.

 

Fantastyczne osiągi napędu hybrydowego e:HEV

Po raz pierwszy w Europie Jazz będzie dostępny wyłącznie z dwusilnikowym hybrydowym układem napędowym, który zapewnia wyjątkową kombinację dobrych osiągów i imponującej oszczędności paliwa. Układ ten został niedawno na nowo opracowany specjalnie dla Jazza i zapewnia płynność, precyzję oraz odczucie bezpośredniej kontroli nad samochodem.

 

Nowa intuicyjna łączność

Intuicyjny system informacyjno-rozrywkowy z bezproblemową łącznością w samochodzie i hotspotem Wi-Fi, gwarantują pasażerom stały kontakt ze światem. Nowy ekran dotykowy LED wykorzystuje styl graficzny znany ze smartfonów, z przesuwnymi ikonami umożliwiającymi przeglądanie ostatnio używanych aplikacji i list mediów. Oprócz licznych aplikacji, pokładowy system multimedialny zapewnia bezprzewodową integrację smartfona przy użyciu Apple Car Play lub Android Auto.

 

Wnętrze: bardzo dobra jakość i wysoki poziom komfortu

Wnętrza nowego Jazza oferuje pasażerom bardzo dobrą jakość wykończenia, wysoki poziom komfortu i niespotykaną w segmencie B przestronność.

Nowocześnie zaprojektowane wnętrze, z przejrzystą, przyjazną dla użytkownika deską rozdzielczą, nawiązuje do klarownych linii nadwozia. Szeroki podłokietnik konsoli środkowej, który znalazł się w modelu Jazz, jest zwykle elementem wyposażenia wnętrz samochodów wyższych segmentów.

Nowe, szersze przednie fotele, z podparciami stabilizującymi ciało, korzystają z elastycznej struktury maty, która zastąpiła poprzedni układ sprężyn. Rozwiązanie to skuteczniej zapobiega zmęczeniu podczas długich podróży. Udoskonalono również konstrukcję tylnej kanapy – grubsze poduszki tylnych siedzisk zapewniają większy komfort.

Cieńszy profil słupka A poszerza pole widzenia, a przez obszerną szybę przednią i przednie szyby boczne do wnętrza dociera mnóstwo naturalnego światła, co zwiększa poczucie przestronności kabiny.

 

Niezrównana pojemność i pomysłowe systemy organizacji przestrzeni

Dzięki pomysłowemu rozplanowaniu elementów hybrydowego układu napędowego w podwoziu i w komorze silnika, Jazz nowej generacji zachowuje wiodącą w klasie przestronność wnętrza, która była znakiem rozpoznawczym jego poprzedników. Kluczem do uzyskania ogromnej przestrzeni pasażerskiej było – nietypowe w tej klasie samochodów – umieszczenie zbiornika paliwa w centralnej części podłogi, pod przednimi siedzeniami. Dzięki temu Jazz zachowuje wyjątkowo funkcjonalny system składania tylnych siedzeń Magic Seats, który daje możliwość podnoszenia i opuszczania siedzeń w wielu konfiguracjach i elastycznego kształtowania przestrzeni ładunkowej.

 

Honda Sensing obejmuje szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo czynne

Honda zwiększyła atrakcyjność świetnie wyposażonego Jazza poprzez najbardziej zaawansowany w tej klasie pakiet systemów bezpieczeństwa oraz układów wspomagających kierowcę.

Zakres funkcjonalności pakietu Honda Sensing poszerzył się dzięki zastosowaniu nowej kamery szerokokątnej o wyższej rozdzielczości, która zastąpiła montowany wcześniej zestaw kamery i radaru. Poprawiło to kontrolę otoczenia pojazdu, w tym rozpoznawanie poboczy bez krawężników i oznakowania drogi.

Udoskonalony został system hamowania w ruchu miejskim, minimalizujący skutki ewentualnej kolizji (CMBS), który skuteczniej wykrywa pieszych i rowerzystów w warunkach nocnych, gdy nie ma oświetlenia ulicznego i jest w stanie automatycznie uruchomić hamulce, kiedy wykryje pojazdy przecinające kierunek poruszania się Jazza lub skręcające na tor kolizyjny. Dzięki przedniej szerokokątnej kamerze, inteligentny tempomat adaptacyjny (ACC) może teraz pracować przy niewielkich prędkościach, w ulicznym korku, a system utrzymania na pasie ruchu (LKAS) funkcjonuje zarówno na drogach miejskich, jak i pozamiejskich oraz na drogach wielopasmowych, przez co gwarantuje bezpieczeństwo w znacznie większej liczbie scenariuszy drogowych.

Sprzedaż Hondy Jazz nowej generacji rozpocznie się na rynku europejskim w połowie 2020 roku.

 


Autor: Honda Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
440032_2023_Honda_ZR-V_e_HEV_-_Group_Shot.jpg
2023-06-20 13:09:00
Nowa Honda ZRV e:HEV

Nowy ZR-V e:HEV łączy w sobie atrakcyjną stylistykę, potężne osiągi, wyjątkową dynamikę i komfort podczas jazdy.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
430023_2023_Honda_Civic_Type_R_unveil.jpg
2022-12-01 05:22:00
Honda podaje ceny nowego Civika Type R

Ceny Civica Type R zaczynają się od 244 900 zł, a pierwsze dostawy samochodów są planowane na pierwszy kwartał 2023 r.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
5 (3).jpg
2022-10-05 15:28:00
Honda Civic e:HEV w sprzedaży już w tym miesiącu

Ceny najnowszej odsłony popularnego kompaktu zaczynają się od 139 900 zł, przy czym nawet podstawowa wersja oferuje wyjątkowo bogate wyposażenie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
407792_HONDA_UNVEILS_ALL-NEW_CIVIC_TYPE_R.jpg
2022-07-27 10:24:00
Honda prezentuje najnowszego Civica Type R

Nowy Civic Type R bazuje na 25 latach doświadczeń w podnoszeniu osiągów poprzednich generacji hot-hatcha.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
371332_2022_Honda_Civic_e_HEV.jpg
2022-06-29 09:01:00
Honda przedstawia ceny i specyfikację najnowszego civica e:HEV

Ceny zaczynają się od 139 900 zł lub od 1 199 zł netto* miesięcznie dla korzystających z finansowania z Honda Finance • Najnowszy Civic jest już dostępny do...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 17
DILERZY
HONDA ARHER

Kapelanka 40

30-347 Kraków

fax 12 261 00 77 we

tel: 12 261 00 77 wew. 22

e-mail:

arher@arher.pl
SZCZEGÓŁY
HONDA ARIES MOTOR

Arkuszowa 11

01-394 Warszawa

fax 22 839 79 84

tel: 22 839 69 50

SZCZEGÓŁY
HONDA ATUT CAR

Tarnowska 168

33-300 Nowy Sącz

fax 18 477 00 10

tel: 18 477 00 00

SZCZEGÓŁY
HONDA AUTO GDAŃSK

Al.Gen.Hallera 132

80-416 Gdańsk

fax 58 344 91 01

tel: 58 344 90 97

SZCZEGÓŁY
HONDA AUTO LESZNO

Jana Pawła II 2

64-100 Leszno

fax 65 520 52 63

tel: 65 520 52 63

SZCZEGÓŁY
HONDA AUTO MOJSIUK

Stare Bielice 128

76-039 Biesiekierz

fax 94-346-52-54

tel: 94-34-77-363

SZCZEGÓŁY
HONDA AUTOGALERIA

Wyszogrodzka 103

09-400 Płock

fax 24 260 99 88

tel: 24 260 99 99

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 6
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI