motomaniacy
TECHNOLOGIA HYBRYDOWA
POWRÓT
17 listopada 2022 17:37

Alfa Romeo Tonale plug-in hybrid Q4

Alfa Romeo Tonale plug-in hybrid Q4

Tonale Plug-In Hybrid Q4 to kamień milowy w procesie „from zero to zero” marki.


Alfa Romeo będzie marką, która na światowej scenie motoryzacyjnej najszybciej przejdzie od zerowej liczby pojazdów zelektryfikowanych (początek 2022 roku) do pełnej gamy samochodów o zerowej emisji (w 2027 roku).

Pojawienie się nowej Alfy Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 kończy proces wprowadzenia na rynek gamy Tonale - modelu, dzięki któremu marka wkroczyła do świata elektryfikacji, pozostając jednocześnie wierną swojemu włoskiemu, sportowemu DNA trwającemu niezmiennie od 1910 roku. Nowa wersja jest topową wersją w gamie i otwiera nowy rozdział metamorfozy Alfy Romeo, łącząc w sobie maksymalną wydajność i sportowy charakter: ponad 80 km* zasięgu w trybie w pełni elektrycznym w cyklu miejskim, 600 km* w cyklu łącznym i emisja ograniczona do 26g/km.

Nowy model jest zaprojektowany z myślą o potrzebach klientów, poszukujących dzisiaj w samochodzie sportowym nie tylko doskonałych osiągów, ale również technologii, komfortu i bezpieczeństwa. Tonale Plug-In Hybrid Q4 zapowiada kierunek, w którym podąża Alfa Romeo jeśli chodzi o koncepcję sportowego charakteru samochodu. Ponadto, najwyższej klasy przestronność, zwiększony komfort, cicha jazda i zmniejszona emisja spalin sprawiają, że nowy model jest idealny do podróżowania w pojedynkę lub z rodziną czy przyjaciółmi, ponieważ zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność zarówno w mieście, jak i na długich dystansach.

Właściwości jezdne Tonale Plug-In Hybrid Q4 są wyjątkowe w swojej klasie, a technologia i łączność na pokładzie sprawiają, że jest to najbardziej zaawansowana technologicznie Alfa Romeo w historii. Łączy w sobie jakość i dbałość o szczegóły z dynamicznymi cechami, aby na nowo odkryć sportowy charakter na miarę XXI wieku. Historyczne logo Alfy Romeo zostało zinterpretowane na nowo dla podkreślenia procesu elektryfikacji marki: elegancki wąż rodu Viscontich w wersji „elektro” nadrukowany na trójkątnej lewej tylnej szybie wyróżnia Tonale Plug-In Hybrid Q4 i jest dodatkowo podkreślony przez przyciemniane szyby.

Tonale Plug-In Hybrid Q4 to kamień milowy w procesie „zero to zero” Alfy Romeo, w ramach którego, z marki o zerowej ofercie samochodów elektrycznych na początku 2022 roku, Alfa Romeo stanie się, w 2027 roku, marką o zerowej emisji, kiedy jej gama będzie w 100% zelektryfikowana. Ponadto, przeprowadzając tę ewolucję w ciągu zaledwie pięciu lat, Alfa Romeo stanie się marką samochodową, która najszybciej osiągnie neutralność węglową.

 

WYDAJNOŚĆ W SŁUŻBIE DNA MARKI

Dzięki nowemu silnikowi Plug-In Hybrid Q4, Alfa Romeo Tonale zapewnia maksymalną wydajność i zrównoważone osiągi, dzięki systemom elektryfikacji zaprojektowanym specjalnie z myślą o marce. W szczególności, układ napędowy Plug-In Hybrid Q4 o mocy 280 KM jest najlepszy pod względem osiągów i zasięgu. Zaawansowany system hybrydowy łączy 4-cylindrowy, 1,3-litrowy turbodoładowany silnik MultiAir o mocy 180 KM, zestawiony z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów, który napędza przednie koła, z silnikiem elektrycznym dostarczającym maksymalną szczytową moc 90kW i 250 Nm momentu obrotowego na tylną oś. 306-woltowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 15,5 kWh zapewnia zasięg elektryczny ponad 80 km* w cyklu miejskim i ponad 600 km* łącznego zasięgu, dzięki czemu Tonale Plug-In Hybrid Q4 jednym z najbardziej wydajnych SUV-ów hybrydowych typu plug-in. Nowy model charakteryzuje się również doskonałymi parametrami pod względem zrównoważonego rozwoju. Jest to zasługa nowego silnika hybrydowego, który zmniejsza emisję Co2 do 26 kg/km, dzięki czemu łączna emisja dla całej gamy spada o 40%. Duża oszczędność dotyczy także zużycia paliwa, bowiem spalanie w cyklu WLTP wynosi zaledwie 1,14 l/100 km. Ponadto, w celu zapewnienia maksymalnej wydajności, pełne naładowanie akumulatora zajmuje 2,5 godziny przy użyciu ładowarki pokładowej auta 7,4 kW.

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 wyposażona w napęd Q4 na wszystkie koła - napęd na przednią oś zapewnia silnik spalinowy, a napęd na tylne koła silnik elektryczny – gwarantuje typową dla Alfy Romeo przyjemność z jazdy oraz najwyższej klasy zwinność, lekkość i dynamikę jazdy.

Ponadto, Alfa Tonale Plug-In Hybrid Q4 imponująco łączy wydajność i zrównoważony rozwój ze sportowym charakterem auta. Moc 280 KM plasuje ją na szczycie segmentu, przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,2 sekundy i osiąga prędkość 135 km/h w trybie w pełni elektrycznym i 206 km/h w trybie hybrydowym. Wrażenie mocy osiąganej podczas przyspieszania dodatkowo wzmacnia system e-AWD: natychmiastowe wykorzystanie 100% dostępnego momentu obrotowego silnika elektrycznego sprawia, że tylna oś reaguje od razu po naciśnięciu pedału przyspieszenia.

 

NOWE FUNKCJONALNOŚCI OPRACOWANE DLA ZWIĘKSZENIA WYDAJNOŚCI TONALE PLUG-IN

W Alfie Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4, selektor trybów jazdy Alfa D.N.A. staje się symbolem wydajnego sportowego charakteru, łącząc wszystkie tradycyjne sportowe elementy marki w niezwykle zrównoważonym modelu samochodu. Funkcje D.N.A. zostały przeprojektowane z myślą o szczególnym charakterze modelu, podkreślając jego wydajność i osiągi. W istocie, za pomocą jednego selektora można zarządzać napędem Q4 i elektronicznym sterowaniem, koordynować w optymalny sposób pracę silników i skrzyni biegów oraz zmieniać czułość przycisków sterujących. Dopracowany system kalibracji pozwala kierowcy pozostać skupionym na drodze bez rozpraszania się z powodu konieczności naciskania różnych przycisków.

W szczególności, tryb ustawień „Dynamic” został zaprojektowany, aby zmaksymalizować osiągi samochodu dzięki specjalnej kalibracji pedału przyspieszenia, zarządzania skrzynią biegów oraz kontroli stabilności, połączonych z bardziej bezpośrednią reakcją kierownicy. Tryb „Natural” ustawia jazdę hybrydową na napęd na wszystkie koła, gwarantując najlepszą optymalizację osiągów i automatycznie zarządza kompromisem między wykorzystaniem silnika elektrycznego a silnika spalinowego. W codziennym użytkowaniu oszczędność energii i zużycia paliwa odbywa się zatem bez uszczerbku dla osiągów. Natomiast tryb ustawień „Advance Efficiency” jest skalibrowany pod kątem maksymalnej efektywności energetycznej podczas jazdy w trybie w pełni elektrycznym. Jest to idealny tryb podczas poruszania się po centrach miast i strefach czystego transportu, przestrzegając ograniczeń dotyczących ruchu samochodów i emisji. W szczególności, gdy zdejmując nogę z pedału przyspieszenia, samochód kontynuuje jazdę w trybie „żeglowania”. Natomiast podczas zjazdu z góry włącza się nowy system eCoasting Descent Control, który utrzymuje stałą prędkość 50 km/h (regulowaną lekkim dotknięciem pedału gazu lub pedału hamulca).

Liczne „EV Features” dostępne w Tonale Plug-In Hybrid Q4 zapewniają jeszcze bardziej wydajną i relaksującą jazdę. W szczególności, E-Save – umożliwia utrzymanie poziomu naładowania akumulatora lub jego doładowanie podczas jazdy z silnikiem spalinowym; system hamowania rekuperacyjnego umożliwia odzyskanie energii kinetycznej podczas wszystkich faz zwalniania lub hamowania, magazynując ją w akumulatorze; wreszcie, aktywując funkcję E-Coasting, odzysk energii odbywa się, gdy samochód zwalania, nawet po zwolnieniu pedału hamulca.

Kierowca może sterować funkcjami EV za pomocą specjalnych wyświetlaczy na desce rozdzielczej.

 

DYNAMIKA JAZDY ZNAKIEM FIRMOWYM ALFY ROMEO

Tonale Plug-In Hybrid Q4 oferuje bezkompromisowe bezpieczeństwo prowadzenia na drodze, komfort i przyjemność prowadzenia dzięki najwyższej klasy zwinności, lekkości i dynamice jazdy. Ekskluzywne rozwiązania techniczne podkreślają sportowy charakter pojazdu i gwarantują klientowi niepowtarzalne wrażenia z jazdy w pełnym poszanowaniu tradycji Alfy Romeo.

Przede wszystkim, Tonale Plug-In Hybrid Q4 oferuje bezpieczeństwo wynikające z napędu na wszystkie koła, z tylną osią napędzaną silnikiem elektrycznym o mocy 90kW i przednią osią napędzaną silnikiem spalinowym o mocy 180 KM, co gwarantuje maksymalną stabilność w terenie oraz na drogach o niskiej przyczepności. Ponadto, zaawansowany system hybrydowy 4x4, uzyskany bez fizycznego połączenia obu układów, lecz poprzez czysto „wirtualną” koordynację za pośrednictwem elektroniki, sprawia, że Tonale Plug-In Hybrid Q4 jest jeszcze lżejsze, co zapewnia niezrównane właściwości jezdne.

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I KOMFORT GWARANTUJĄCE DOSKONAŁE WRAŻENIA Z JAZDY

Dzięki wysokiemu komfortowi za kierownicą, najwyższej klasy przestronności i obniżonej emisji spalin Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 jest idealnym SUV-em zarówno do jazdy po mieście, jak i na weekendowe wypady poza miasto. Świadczą o tym, między innymi liczne schowki, racjonalnie zagospodarowana przestrzeń, bagażnik o kwadratowym kształcie z progiem załadunkowym na optymalnym poziomie i otwieraną bez użycia rąk klapą bagażnika. Również przestronność tego modelu jest najwyższej klasy: wygodnie mogą w nim siedzieć cztery osoby o wzroście do 1,9 m (2 z przodu i 2 z tyłu). Wreszcie, doskonała jakość konstrukcji samochodu zapewnia izolację drgań i dźwięków w kabinie pasażerskiej, do której dołącza „sound of silence” napędu elektrycznego, co zapewnia niezwykle przyjemne i bezgłośne wrażenia z jazdy. Na komfort jazdy wpływa także doskonała estetyka materiałów i wykończenia, a także bogata oferta innowacyjnych i łatwych w obsłudze technologii.

Komfort we wnętrzu samochodu zapewnia ponadto dwustrefowa klimatyzacja, klimatyczne, przyjemne oświetlenie ambientowe, zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy, wentylowane i podgrzewane fotele przednie oraz 14-głośnikowy system nagłaśniający Harman Kardon. Dodatkowo, nowy model wyposażono w elektrycznie sterowaną klapę bagażnika oraz umieszczoną przed dźwignią zmiany biegów bezprzewodową ładowarkę, aby bezpiecznie i wygodnie położyć i naładować smartfon. Wszystkie te rozwiązania zostały zaprojektowane tak, by zapewnić klientom Tonale najwyższy poziom komfortu, wyrafinowania i włoskiej gościnności. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Tonale Plug-In Hybrid Q4 oferuje najnowocześniejsze rozwiązania zapewniające bezpieczne podróżowanie – czy to w pojedynkę czy też z rodziną i przyjaciółmi - bez uszczerbku dla przyjemności prowadzenia samochodu. Samochód wyposażono w systemy wspomagania kierowcy (ADAS) umożliwiające autonomiczną jazdę poziomu 2, wysokiej rozdzielczości kamerę zapewniającą widok 360°, system wykrywania martwego pola (Blind-Spot Detector) i system wykrywania obiektów na drodze cofania (Rear Cross-Path Detector). Ponadto, pojazd oferuje doskonałą jakość konstrukcyjną i przemysłową, dzięki której otrzymał 5-gwiazdkową ocenę w testach NCAP. Wreszcie, możliwość jazdy z zerową emisją spalin w strefach o ograniczonym ruchu i całkowity zasięg 600 km* sprawiają, że Tonale Plug-In Hybrid Q4 jest idealnym SUV-em zarówno do użytku miejskiego, jak i do dalekich podróży oraz dla flot firmowych.

 

OPROGRAMOWANIE I ŁĄCZNOŚĆ ZAPEWNIAJĄCE DOSKONAŁE WRAŻENIA ZA KIEROWNICĄ

W samochodzie zastosowano najlepsze oprogramowanie, aby zaoferować charakterystyczne dla marki, ekscytujące wrażenia z jazdy, zapewniając jednocześnie komfort i łączność. Wśród innowacyjnych rozwiązań technologicznych pojazdu jedną z najważniejszych nowości są wbudowane funkcje asystenta głosowego Amazon Alexa, który zapewnia wygodę obsługi sterowanych głosem funkcji bez użycia rąk, czyli bez odrywania ich od kierownicy, a oczu od drogi. Ponadto, dzięki Amazon Alexa użytkownicy mogą również otrzymywać stałe aktualizacje na temat stanu samochodu, będąc w zaciszu własnego domu i dowiedzieć się na przykład jaki jest poziom naładowania akumulatora ich Tonale Plug-In.

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 jest w standardzie wyposażona we wbudowany i całkowicie nowy system informacyjno-rozrywkowy. Dzięki spersonalizowanemu systemowi operacyjnemu Android i łączności 4G z aktualizacjami „Over-the-air” (OTA), oferuje on również treści, funkcje i usługi, które są na bieżąco aktualizowane.

Dzięki ekranom o wysokiej rozdzielczości, których łączna przekątna wynosi 22,5”, obejmującym w pełni cyfrowy ekran o przekątnej 12,3” oraz główny ekran dotykowy o przekątnej 10,25”, oraz najwyższej klasy interfejsowi „człowiek-maszyna”, Tonale Plug-In Hybrid Q4 zapewnia łatwą w obsłudze, intuicyjną łączność ze światem. Ponadto, wyszukany, wielozadaniowy interfejs pozwala kierowcy mieć wszystkie informacje na wyciągnięcie ręki, bez odwracania uwagi od drogi, zapewniając obsługę jak w smartfonie. Wreszcie, zegar Tonale Plug-In Hybrid Q4 posiada kilka specjalnie zaprojektowanych unowocześnień, takich jak na przykład ikona w kształcie węża w dolnej części prawej tarczy, która zmienia kolor w zależności od stanu silnika elektrycznego (wyłączony, włączony, włączony i w trakcie ładowania) i zapewnia wszystkie informacje o stanie zasilania i ładowania.

W modelu Tonale Plug-In Hybrid Q4 debiutują cztery nowe funkcje, które wzbogacają ofertę połączonych usług Alfa Connect Services:

1. E-control: za pośrednictwem aplikacji My Alfa Connect pozwala klientowi zdalnie sterować różnymi funkcjami opartymi na „EV Features”, takimi jak ładowanie i ustawienia klimatyzacji wnętrza samochodu.

2. Dynamic Range Mapping: pozwala kierowcom na spokojne podróżowanie, dzięki możliwości wyświetlania zarówno na mapie systemu nawigacyjnego, jak i w aplikacji My Alfa Connect miejsc docelowych, do których można dotrzeć w oparciu o pozostały zasięg.

3. Charging Station Finder (lokalizator stacji ładowania): pozwala klientowi wyświetlić najbliższe publiczne stacje ładowania zarówno na mapie systemu nawigacyjnego, jak i w aplikacji My Alpha Connect.

4. My eCharge: umożliwia wykorzystanie aplikacji My Alfa Connect do uzyskania bezpośredniego dostępu do usług Free2Move eSolutions, by zarządzać ładowaniem na publicznych i prywatnych stacjach ładowania. Dzięki tej funkcji możliwe jest zlokalizowanie publicznych stacji ładowania, sprawdzenie trybów ładowania, dokonanie płatności i przeglądanie historii ładowania, zarządzanie swoim Wallboxem w celu określenia ilości zużywanej energii elektrycznej, a nawet zwiększenia, zmniejszenia, zawieszenia i ponownego rozpoczęcia ładowania.

Tonale Plug-In Hybrid Q4 nadal rozwija ekosystem usług Alfa Romeo, aby zaoferować swoim klientom w pełni innowacyjną „customer journey”: od zakupu online po certyfikat NFT (Non-Fungible-Token) oparty na koncepcji „karty Blockchain". . Wprowadzona właśnie w modelu Tonale technologia NFT, jest prawdziwą innowacją w sektorze motoryzacyjnym, a Alfa Romeo jest pierwszym producentem, który połączył samochód z cyfrowym certyfikatem NFT. Ta charakterystyczna funkcja „off-board” podkreśla innowacyjny charakter Alfy Romeo. Po uzyskaniu zgody klienta, NFT rejestruje dane pojazdu, generując certyfikat, który gwarantuje, że samochód był utrzymywany w odpowiednim stanie, co pozytywnie wpływa na jego wartość rezydualną w przypadku odsprzedaży. Na rynku samochodów używanych, certyfikat NFT stanowi dodatkowe źródło wiarygodności i nabiera jeszcze większego znaczenia w przypadku Tonale Plug-In Hybrid Q4, ponieważ zawiera jeszcze więcej informacji.

 

STRATEGIA GAMY I „SPECJALNA” WERSJA PREMIEROWA

Tonale Plug-In Hybrid Q4 jest topową wersją gamy i wpisuje się w strategię upraszczania i racjonalizacji gamy Alfy Romeo. Model dostępny jest w poziomie wyposażenia Ti, który uwydatnia jego elegancję i wyrazisty charakter, oraz w wersji wyposażenia Veloce, która jeszcze bardziej maksymalizuje osiągi i sportowy charakter samochodu. Ponadto, Tonale Plug-In Hybrid Q4 będzie dostępne w ekskluzywnej premierowej wersji „EDIZIONE SPECIALE”, niezwykle bogatej w rozwiązania technologiczne i łączność wersji oferującej w standardzie tytanowe wstawki na nadwoziu, specjalny emblemat na błotnikach oraz czarny logotyp „Tonale", 20-calowe felgi, pedały z metalowym wykończeniem i lakierowane na czerwono zaciski hamulcowe Brembo.

 

FREE 2MOVE eSOLUTIONS

„Official charger” dla Tonale Plug-In Hybrid Q4 jest Free2move eSolutions, spółka joint venture zawiązana pomiędzy Stellantis i NHOA, która zostało stworzona, aby wspierać metamorfozę marki i ułatwić przejście na mobilność elektryczną, odgrywając aktywną rolę w przyczynianiu się do dostępnej dla wszystkich i czystej mobilności dzięki innowacyjnym i dostosowanym do potrzeb produktom i usługom. Przykładem może być aplikacja eSolutions Charging, która została zaprojektowana zarówno dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w eMobilności, jak i dla tych, którzy często ładują swoje samochody na publicznych stacjach ładowania. eSolution Charging udostępnia ponad 360 000 punktów ładowania w całej Europie, które można znaleźć i z których można skorzystać za pomocą kilku prostych kliknięć. Jednym z najciekawszych rozwiązań Free2move eSolutions są urządzenia do ładowania eProWallbox - dostępne w czasie premiery Tonale - które oferują dużą elastyczność pod względem funkcjonalności i kosztów. Od 7,4 kW do 22kW, eProWallbox dostosowuje się potrzeb związanych z energią i prędkością ładowania i idealnie nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i dla flot firmowych i na parkingi publiczne. Ponadto umożliwia zarządzanie ładowaniem bezpośrednio z poziomu smartfona, żeby zapewnić kontrolę dostępu, tylko osobom, które są do tego upoważnione.

 

ORYGINALNE AKCESORIA ALFA ROMEO

Gama akcesoriów podkreśla sportowy charakter Tonale Plug-in Hybrid Q4 dzięki ofercie ponad 100 oryginalnych akcesoriów: od elementów funkcjonalnych i rozwiązań w zakresie komfortu, bezpieczeństwa i spędzania wolnego czasu, po akcesoria podkreślające styl i osobowość Tonale Plug-In Hybrid Q4.

Wśród licznych akcesoriów zaprojektowanych specjalnie dla Tonale znajdują się detale wykończeniowe w kolorze tytanu, takie jak charakterystyczna kolorystyka wyróżniająca ramkę przedniego grilla w kształcie „V" i dolną osłonę zderzaka. Patrząc na samochód z boku, nikt z pewnością nie przejdzie obojętnie obok dużych, 20” felg aluminiowych i obudowy lusterek wstecznych. Dodatkowo, pozostałe akcesoria w kolorze tytanu jeszcze bardziej podkreślają sportowy charakter samochodu. Należą do nich m.in. relingi dachowe i elegancka tylna osłona podwozia. Bogatą ofertę Oryginalnych Akcesoriów Alfa Romeo uzupełniają detale, które z pewnością nie pozostaną niezauważone: od podświetlanego pasa deski rozdzielczej wykonanego z włókna węglowego i logo Alfa Romeo po podświetlane listwy progowe z logo Tonale, od dywaników all-weather z logo Tonale po nakrętki zaworów opon z logo Alfa Romeo, od relingów dachowych, przez przydatny uchwyt na narty, aż po zwijacz kabla do ładowania i specjalną torbę umożliwiającą przechowywanie kabla do ładowania w bagażniku, zachowując w nim porządek.

Oryginalne Akcesoria są projektowane w ścisłej współpracy z inżynierami i projektantami marki Alfa Romeo, aby zapewnić najwyższą jakość produktu.

 

LEASYS – WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY

Dzięki rozwiązaniom wynajmu długoterminowego Leasys można się cieszyć bezproblemową jazdą Alfą Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4. Wynajem długoterminowy oferowany przez Leasys to nowoczesne rozwiązanie dla firm rozważających użytkowanie nowego samochodu, płacąc za niego stały miesięczny czynsz. Klient ponosi podstawowe koszty związane z eksploatacją samochodu i nie musi martwić się przeglądem samochodu, wymianą opon czy zbliżającym się terminem ubezpieczenia OC – w zależności od wybranej opcji i produktu dodatkowe usługi pokrywa comiesięczny czynsz.

Wszystkie wersje Alfy Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 dostępne są w produkcie Smart Renting – elastycznej formule wynajmu długoterminowego, w której klient ma możliwości poznania wartości wykupu samochodu już na etapie podpisywania umowy wynajmu. Po zakończeniu umowy klient ma możliwość zatrzymania samochodu, zwrócenia go do Leasys lub wymiany na nowy. Ofertę można dowolnie konfigurować i dostosowywać do swoich potrzeb wybierając wysokość wpłaty wstępnej, okres finansowania, deklarowany przebieg oraz zakres usług zawartych w racie.

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 dostępna jest również w produkcie Be Free, który zyskał nową odsłonę po premierze nowej Alfy Romeo Tonale i jest on dedykowany dla tego modelu. Produkt przeznaczony jest dla Klientów, którzy cenią sobie elastyczność i chcą mieć wolność wyboru. Umowa Be Free zawierana jest na 48 miesięcy z limitem przebiegu 15 000 km rocznie. Ubezpieczenie OC, assistance i samochód zastępczy wliczone są w stałą miesięczną ratę przez cały okres trwania umowy, a w przypadku, gdy Klient zmieni zdanie możliwy jest zwrot samochodu między 12 a 24 miesiącem finansowania bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dodatkowo Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 rozszerzyła katalog pojazdów objętych produktem Unlimited, który charakteryzuje brak limitu kilometrów w umowie zawartej na 36 miesięcy, bez opłaty wstępnej. Produkt przeznaczony jest dla samochodów elektrycznych i plug-in hybrid oraz nie wymaga od klienta deklaracji limitu przebiegu na początku kontraktu. Klient może przejechać dowolną ilość kilometrów bez opłaty za nadprzebieg.

 

 


Autor: Alfa Romeo

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
GoodwoodFOS2024 (2).jpg
2024-07-12 16:46:00
Alfa Romeo 33 Stradale debiutuje na Goodwood Festival of Speed

Alfa To pierwszy raz, kiedy ten model „fuoriserie” (zbudowany na zamówienie) bierze udział w międzynarodowym wydarzeniu otwartym dla publiczności...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
AlfaRomeoJunior-Dynamic.jpg
2024-07-10 14:51:00
Zespół inżynierów Alfy Romeo - sekrety dynamiki jazdy nowego modelu Junior VELOCE 280

Alfa Romeo otwiera bramy swojego ośrodka testowego Balocco (w prowincji Vercelli) z okazji przeprowadzania wstępnych testów homologacyjnych nowego, w 100%...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
AlfettaGT1974 (1).jpg
2024-04-22 17:02:00
Alfa Romeo Giulietta Sprint kończy 70 lat

„Registro Italiano Alfa Romeo“ zorganizuje korowód 70 samochodów, który przejedzie trasą od jeziora Garda poprzez dom Julii w Weronie, aż do Arese. W...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
EXTERIORS (1).jpg
2024-04-10 18:28:00
Nowa Alfa Romeo Junior (Milano): sportowy charakter w kompaktowym wydaniu

MILANO jest oferowana również w wersji Mild-Hybrid „IBRIDA” z silnikiem 48-V Hybrid VGT (Variable Geometry Turbo) o mocy 136 KM.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Exterior.jpg
2023-08-31 17:49:00
Alfa Romeo 33 Stradale: śmiałe marzenia

Marka Alfa Romeo z przyjemnością zapowiada powrót Alfy 33 Stradale „fuoriserie” (zbudowanej na zamówienie), prawdziwego „manifestu” możliwości włoskiej marki...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 12
DILERZY
ADF AUTO SP. Z O.O.
ALFA ROMEO ADF AUTO SP. Z O.O.

KARKONOSKA 45

53-015 Wrocław

tel: (71) 3343000

SZCZEGÓŁY
AUTEX SP. Z O.O.
ALFA ROMEO AUTEX SP. Z O.O.

ŁĘCZYCKA 6

85-737 Bydgoszcz

tel: (52) 3601400

SZCZEGÓŁY
AUTO - GRYF SP. Z O.O.
ALFA ROMEO AUTO - GRYF SP. Z O.O.

BIAŁOWIESKA 2

71-010 Szczecin

tel: (91) 4822332

SZCZEGÓŁY
AUTO CENTRUM TARNÓW SP. Z O.O.
ALFA ROMEO AUTO CENTRUM TARNÓW SP. Z O.O.

KRAKOWSKA 197

33-100 Tarnów

tel: (14) 6272323

SZCZEGÓŁY
AUTO DIUG
ALFA ROMEO AUTO DIUG

POZNAŃSKA 74

76-200 Słupsk

tel: (59) 8489999

SZCZEGÓŁY
AUTO TIM JANECZKO SP. Z O.O.
ALFA ROMEO AUTO TIM JANECZKO SP. Z O.O.

OLESKA 152

45-239 Opole

fax (77) 4008865

tel: (77) 4008843

SZCZEGÓŁY
AUTO-CENTRUM P.M. S.A.
ALFA ROMEO AUTO-CENTRUM P.M. S.A.

WOJCIECHOWSKIEGO 7-17

60-685 Poznań

fax (61) 8226081

tel: (61) 8290399

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 7
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI