motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
26 maja 2020 16:35

Wallbox Volkswagena dostępny do zamawiania

Wallbox ID. Charger umożliwia ładowanie akumulatora samochodu elektrycznego prądem o mocy do 11 kW.


Dzięki wallboxowi Volkswagena akumulator o pojemności 58 kWh w modelu ID.3 można naładować do pełna w ciągu sześciu godzin.

Volkswagen oferuje wallbox ID. Charger w trzech wersjach, które różnią się przede wszystkim zakresem funkcji cyfrowych.

Grupa Volkswagen za pośrednictwem należącej do niego firmy Elli, zajmującej się sprzedażą infrastruktury do ładowania aut elektrycznych, rozpoczęła sprzedaż wallboxów ID. Charger. To urządzenia umożliwiające sprawne ładowanie aut elektrycznych i hybryd plug-in. Najtańsza wersja produktu dostępna jest w niezwykle przystępnej cenie, wynoszącej 1729 złotych. Urządzenie zainstalowano już w Volkswagen Home, nowatorskim salonie marki w Warszawie.

ID. Charger umożliwia ładowanie akumulatorów samochodu elektrycznego prądem o mocy do 11 kW, co oznacza, że proces ten odbywa się niemal pięć razy szybciej niż w wypadku ładowania z domowego gniazda prądu. Model ID.3 z akumulatorem o pojemności 58 kWh można dzięki wallboxowi Volkswagena zasilić do pełna w ciągu sześciu godzin. Usługi związane z ładowarką ID. Charger Volkswagen kieruje głównie do właścicieli domów i najemców z własnym miejscem postojowym, zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie mobilności.

Volkswagen oferuje wallbox ID. Charger w trzech wersjach, różniących się przede wszystkim zakresem funkcji cyfrowych (ID. Charger, ID. Charger Connect i ID. Charger Pro). Przed zakupem ładowarki klienci mogą wstępnie zweryfikować online (na późniejszym etapie także w warunkach domowych), czy w ich domu możliwa jest instalacja urządzenia. Jeśli klient sobie tego zażyczy, Volkswagen może również podjąć się fachowej instalacji i rozruchu urządzenia.

Ładowarka w podstawowej wersji za 1729 złotych umożliwia wygodne ładowanie akumulatora i jest niedroga. Łatwa obsługa, zamontowany na stałe przewód z wtyczką typu 2 oraz możliwość ładowania prądem o mocy 7,4 kW (przyłącze jednofazowe) lub 11 kW (przyłącze trójfazowe) sprawiają, że zasilanie akumulatora w domu jest bardzo komfortowe.

Inteligentna ładowarka ID. Charger Connect została wyposażona w funkcje cyfrowe. Można ją połączyć z domową siecią i ze smartfonem za pośrednictwem bezprzewodowej sieci WiFi. Opcją dodatkową jest też połączenie za pośrednictwem transmisji danych (z prędkością LTE). Dzięki temu użytkownik może zachować stałą kontrolę nad urządzeniem i nad procesem ładowania oraz korzystać z praktycznych funkcji, jak sterowanie przy pomocy aplikacji, zdalna diagnostyka urządzenia, kontrola dostępu przy pomocy karty do ładowania oraz regularna aktualizacja oprogramowania.

ID. Charger Pro jest topową wersją urządzenia i oprócz funkcji cyfrowych oraz seryjnego modułu LTE ma też wbudowany licznik energii rejestrujący jej zużycie z dokładnością do jednej kilowatogodziny. Dzięki temu można jeszcze lepiej kontrolować pobór energii i w prosty sposób rozliczać rachunki np. za ładowanie akumulatora w służbowym samochodzie.

Sprzedaż wallboxów prowadzą nie tylko autoryzowani dealerzy marki – urządzenie można także kupić za pośrednictwem strony internetowej (https://charging-energy.elli.eco/pl-pl/IDcharger). Pod tym adresem znaleźć można także odpowiedzi na szereg pytań, związanych z zakupem czy instalacją urządzenia.

 

ID. Charger – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Wallbox ID. Charger umożliwia ładowanie akumulatora samochodu elektrycznego prądem o mocy do 11 kW.
Dzięki wallboxowi Volkswagena akumulator o pojemności 58 kWh w modelu ID.3 można naładować do pełna w ciągu sześciu godzin.

Volkswagen oferuje wallbox ID. Charger w trzech wersjach, które różnią się przede wszystkim zakresem funkcji cyfrowych.

Volkswagen rozpoczął sprzedaż wallboxów ID. Charger. Urządzenia te umożliwiają sprawne ładowanie aut elektrycznych i hybryd typu plug-in. Najtańsza wersja produktu jest dostępna w bardzo przystępnej cenie – 1729 złotych.

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, związane z użytkowaniem czy instalacją urządzenia.

ID. Charger – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Do kogo Volkswagen kieruje swoją ofertę ładowarek ID. Charger?

Usługi związane z ładowarką ID. Charger Volkswagen kieruje głównie do właścicieli domów i najemców z własnym miejscem postojowym, zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie mobilności.

Jak można kupić ładowarkę ID. Charger?

Ładowarki ID. Charger można z łatwością zamówić w sklepie internetowym. Produkty te są również oferowane przez dealerów Volkswagena. Tam też będzie można zobaczyć ładowarkę ID. Charger na żywo i zasięgnąć indywidualnej porady.

Czy każdy może zainstalować ładowarkę ID. Charger u siebie w domu?

To zależy od różnych czynników. Osoby mieszkające we własnym domu i posiadające własny licznik prądu, garaż lub miejsce postojowe, spełniają najczęściej zasadnicze warunki. Ale instalacja możliwa jest także wtedy, gdy klient na przykład wynajmuje mieszkanie i ma własne miejsce postojowe. Najlepiej zasięgnąć porady w tym zakresie – wysyłając do nas wiadomość mailową, korzystając z naszej infolinii lub odwiedzając lokalnego dealera Volkswagena. W przypadku domów wielorodzinnych wymagana jest zgodnie z prawem zgoda wszystkich właścicieli – i musi być ona wyrażona jednogłośnie. Jeżeli na przykład podczas corocznego zgromadzenia właścicieli odbędzie się głosowanie nad pomysłem klienta, musi on pisemnie zwrócić się do nieobecnych współwłaścicieli i uzyskać ich podpis.

Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy modelami ładowarki ID. Charger?

Volkswagen oferuje wallbox ID. Charger w trzech wersjach, różniących się przede wszystkim zakresem funkcji cyfrowych (ID. Charger, ID. Charger Connect i ID. Charger Pro). Modele ID. Charger Connect i Pro łączą się z Internetem przez WiFi lub Ethernet. Opcjonalnie dostępny jest także model ID. Connect i Pro, wyposażony w moduł LTE wraz z pakietem danych.

W jakiej cenie jest dostępna ładowarka ID. Charger?

Charger wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości – w chwili rozpoczęcia sprzedaży jego podstawowa cena wyniesie 1.729 złotych. ID. Charger Connect dostępny jest w cenie 2.599 złotych, a ID. Charger Pro – 3.669 zł.

Z jaką mocą ID. Charger może ładować akumulator samochodu elektrycznego?

Charger umożliwia ładowanie z mocą 7,4 kW (jednofazowe przyłącze elektryczne) oraz 11 kW (trójfazowe przyłącze elektryczne).

Jak szybko naładuję akumulator samochodu elektrycznego przy użyciu ładowarki ID. Charger? Czy mogą przy jej użyciu ładować auta innych marek?

Ładowarka ID. Charger ładuje nawet 8 razy szybciej niż prąd z gniazdka. Przy mocy ładowania 11 kW Volkswagen ID.3 zostanie naładowany do poziomu 80% w ciągu zaledwie 6 godzin, przy mocy 7,4 kW pojazd zostanie całkowicie naładowany przez noc. Ładowarka ID. Charger służy do ładowania wszystkich obecnych i przyszłych pojazdów elektrycznych Volkswagena, pozwala jednak ładować również samochody elektryczne innych marek z kompatybilnym portem ładowania.

Czy istnieje możliwość ograniczenia dostępu do ładowarki wyłącznie dla wybranych pojazdów?

Użytkownik może decydować, kto będzie korzystać z ładowarki ID. Charger Connect lub Pro. Za pomocą połączenia RFID lub odpowiedniej aplikacji można autoryzować wybrane pojazdy, a także blokować lub odblokowywać Wallbox. Co istotne, dzięki licznikowi prądu z certyfikatem MID model ID. Charger Pro oferuje indywidualną, dokładną rejestrację zużycia prądu i rozliczenie – to przydatna opcja w przypadku samochodu służbowego.

Z jakich rozwiązań mogę skorzystać dodatkowo przy zakupie ID. Chargera?

Volkswagen oferuje możliwość wyboru długości kabla, która standardowo wynosi 4,5 metra (opcjonalnie 7,5 metra). Wybór odpowiedniej długości kabla jest bardzo istotny – należy uwzględnić odległość między miejscem parkowania pojazdu a gniazdem ładowania. Ponadto dostępny dodatkowo serwis instalacyjny obejmuje indywidualny test urządzenia w warunkach domowych, zgłoszenie do operatora sieci dystrybucyjnej, wykonanie do 2 przebić w murze, instalację i uruchomienie ładowarki. Pakiet nie obejmuje ewentualnych robót ziemnych i wykopowych czy rozbudowy skrzynki bezpiecznikowej.

Skąd będę wiedzieć, że spełniam warunki pozwalające na instalację ID. Chargera w moim domu?

W przypadku zakupu ładowarki ID. Charger u dealera Volkswagena klient na miejscu otrzymuje wstępną ocenę, czy spełnia istotne warunki podstawowe. Przy zakupie w sklepie internetowym można bezpłatnie wykonać wstępny przegląd online (pre check). W tym celu wystarczy odpowiedzieć na kilka krótkich pytań dotyczących warunków mieszkaniowych. Oczywiście zupełnie niewiążąco.

Opcjonalnie w ramach testu w domu jeszcze raz dokonywana jest weryfikacja, czy dom spełnia wszystkie wymagania. Po tej wizycie można też dokładnie powiedzieć, czy standardowy pakiet instalacyjny pasuje do potrzeb klienta. Jeśli nie, przygotowywana jest zindywidualizowana oferta dodatkowa. Oczywiście to klient decyduje, czy ją zaakceptuje i zleci przeprowadzenie instalacji. Jeżeli odrzuci ofertę, naliczona zostanie jedynie niewielka kwota za specjalistyczną analizę na miejscu.

Jak przebiega instalacja przy udziale serwisanta?

Po ustaleniu terminu instalacji, klient nie musi się już o nic martwić. Zapewniona jest nie tylko niezbędna wiedza specjalistyczna, ale także wszelkie potrzebne materiały, takie jak wyłączniki bezpieczeństwa czy kable. Standardowy pakiet instalacyjny obejmuje wszystkie koszty pracy, transport i drobne części (śruby, trzpienie itp.), montaż i instalację ładowarki, instalację ochrony przed prądem różnicowym i ochrony przewodów, okablowanie do 15 m długości włącznie z kanałami kablowymi oraz (w razie konieczności) do 2 przebić przez ścianę. Ponadto instalatorzy przeprowadzą także testy działania i inspekcję zgodnie z lokalnymi przepisami oraz usuną opakowanie i odpady. Oczywiście ładowarkę ID. Charger można również zainstalować samodzielnie lub przez firmę usługową. Wszelkie usterki podczas korzystania z ładowarki ID. Charger (niepowstałe z winy klienta) usuwane są bezpłatnie – nie dotyczy to jednak przypadków, gdy wynikają one z nieprawidłowej instalacji. Bezpieczniej jest zatem wybrać fachowy serwis instalacji.


Autor: VGP

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
MU20210610_04.jpg
2021-06-11 20:07:00
Nowy Multivan - motoryzacyjny styl życia podbija przyszłość

Ikoniczna linia modeli: charyzmatyczna stylistyka Nowego Multivana wpisuje się w DNA jego legendarnych poprzedników W 100% elektryczny w ruchu miejskim:...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
DB2021AU00217_large.jpeg
2021-06-01 18:03:00
Sportowy ID.4 GTX - dwa silniki i napęd na cztery koła od 226 190 zł

ID.4 GTX ma dwa elektryczne silniki, po jednym przy każdej osi jednostki napędowe współpracują ze sobą zapewniając autu napęd na cztery koła, co jest...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
DB2021AU00245_large.jpeg
2021-05-29 10:16:00
Można już zamawiać nowego Volkswagena Polo

Nowy Volkswagen Polo - do wyboru 3 wersje silnikowe, o mocy od 80 do 110 KM i 4 poziomy wyposażenia – Polo, Life, Style i R-Line.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
51193075578_e443d30531_o.jpg
2021-05-25 10:41:00
Osiem dni, osiem krajów, 3000 kilometrów – Volkswagen ID.3 w podróży po Europie

Gęsta sieć punktów szybkiego ładowania znacząco usprawniłaby podróż – to jedna z głównych barier, które stoją na drodze do rozwoju elektromobilności.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Packshot270421.jpg
2021-05-13 17:33:00
Nowy Multivan - stolik staje się inteligentnym, wielofunkcyjnym narzędziem

Nowa generacja Multivana wyposażona w niezwykle elastyczny w użytkowaniu stolik.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 28
DILERZY
VOLKSWAGEN Aleksander Konarzewski

Nowotoruńska 15

85-85 Bydgoszcz

fax 52 320 88 35

tel: 52 320 88 32

SZCZEGÓŁY
VOLKSWAGEN Auto - Styl

Prosta 15

65-783 Zielona Góra

fax 68 328 12 58

tel: 68 328 19 19

SZCZEGÓŁY
VOLKSWAGEN Auto Forum Sp. z o.o.

Wyszogrodzka 154

09-410 Płock

fax 24 366 11 11

tel: 24 366 11 10

SZCZEGÓŁY
VOLKSWAGEN Auto Hańcza

Wojska Polskiego 110

16-400 Suwałki

fax 87 566 52 49

tel: 87 566 52 49

SZCZEGÓŁY
VOLKSWAGEN Auto Special

Prof. Adam Rożańskiego 28-30

32-085 Kraków

fax 12 639 20 09

tel: 12 639 20 00

SZCZEGÓŁY
VOLKSWAGEN Auto Special oddział Sobiesław Zasada Warszawa

Grochowska 163

04-111 Warszawa

fax 22 61 16 901

tel: 22 61 16 900

SZCZEGÓŁY
VOLKSWAGEN Autocentrum S.A.

Zakładowa 18

25-670 Kielce

fax 413457304

tel: 413350230

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 9
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI