motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
27 lipca 2020 18:36

Polski, elektryczny dostawczak 3,5 tony już jest!

Polski, elektryczny dostawczak 3,5 tony już jest!

W przededniu premiery polskiego samochodu elektrycznego Melex zaprezentował elektryczny samochód dostawczy z serii N.Truck.


Polski producent pojazdów elektrycznych, firma Melex Sp. z o.o., z przyjemnością prezentuje polską myśl techniczną w postaci nowej linii modelowej. Pojazdy z serii N.TRUCK, jak i cała dotychczasowa produkcja, odbywa się w fabryce w Mielcu.

Firma Melex Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu, jeden z najdłużej działających producentów pojazdów elektrycznych na świecie, z sukcesem zakończyła prace związane z powstaniem nowej linii modelowej o niespotykanych do tej pory parametrach zarówno pod względem użytkowania, trwałości konstrukcji, jak i bezpieczeństwa.

Od początku 2021 roku planowana jest produkcja seryjna oraz sprzedaż modeli N.TRUCK. 

N.TRUCK - modułowy elektryczny pojazd użytkowy o DMC 3,5 tony, przeznaczony do transportu w obszarach miejskich i przemysłowych. N.TRUCK może przewozić ładunki do 2 ton, czyli aż dwa razy więcej niż dotychczasowe modele Melex, czy samochody dostawcze znanych marek. N. TRUCK wyposażony w baterie litowe będzie się poruszał z prędkością do 70 km/h, osiągając dystans powyżej 150 km, co umożliwia pracę pojazdu przez całą dobę.

Dzięki kompaktowym rozmiarom, lekkiej konstrukcji i szerokości 1500 mm, pojazd może z łatwością poruszać się w wąskich uliczkach starych miast, czy wewnątrz hal magazynowych, nie zanieczyszczając powietrza. Model N.TRUCK będzie dostępny w dwóch wersjach: średni z rozstawem osi 2500 mm i długi z rozstawem osi 3000 mm. Modułowa budowa pozwoli na dowolne komponowanie zabudowy, co zwiększy szeroki wachlarz zastosowań pojazdu.

 

Model N.TRUCK wyróżnia:

- Ekologia

W związku z globalnym ociepleniem klimatu i zanieczyszczeniem środowiska świat stawia na ekologię. By ograniczyć do minimum emisję, pojazdy spalinowe coraz częściej są zastępowane pojazdami elektrycznymi. Bezemisyjny N.TRUCK może się poruszać w środku pomieszczeń, a także doskonale sprawdza się centrach miast, gdzie obowiązuje zakaz ruchu kołowego pojazdów spalinowych.

 

- Homologacja

Elektryczne pojazdy z linii N.TRUCK będą homologowane w kategorii N1, co umożliwi poruszanie po drogach publicznych.

Kategoria N1: pojazdy zaprojektowane i wykonane do przewozu ładunków, mające maksymalną masę całkowitą nieprzekraczającą 3,5 tony. 

 

- Bardzo dobre właściwości jezdne w kategorii samochodów dostawczych 

Aby zapewnić bardzo dobre właściwości jezdne, model wyposażono w niezależne zawieszenie wszystkich kół. Przednia oś wyposażona jest w kolumny McPhersona, zaś tylne zawieszenie posiada wahacze wleczone, a elementem resorującym są sprężyny śrubowe. W zależności od rozstawu osi, promień zawracania dla pojazdu N.TRUCK wynosi od 4,9 do 5,9 m, co wyróżnia go na tle innych pojazdów dostawczych znanych światowych marek. Znaczny prześwit samochodu i bardzo krótki zwis przedni zapewniają bardzo dobre właściwości terenowe oraz sprawne poruszanie się w zatłoczonych aglomeracjach miejskich.

 

- Lekka konstrukcja, wytrzymałe zawieszenie, napęd na przód, lepsze rozłożenie mas 

Relatywnie niska masa własna ok. 1 tony oraz bardzo lekka konstrukcja podwozia w stosunku do konwencjonalnych pojazdów, wytrzymałe zawieszenie, lepsze rozłożenie mas oraz napęd na przód (opcjonalnie 4 x 4) sprawiają, że pojazd może przewieźć ładunki do 2 ton.

 

- Nowoczesny wzornictwo

Stylistyka modeli z nowej linii N.TRUCK powstała przy współpracy z profesjonalną, polską pracownią projektową. Nowy kształt nadwozia, harmonijne proporcje, dbałość o detale sprawiają, że model N.TRUCK będzie przebojem ostatniej polskiej firmy motoryzacyjnej na rynkach światowych. Nowoczesny design podkreśla przednia lampa 5-funkcyjna. Oświetlenie w pojeździe wykonane jest w technologii LED.

 

- Ergonomia i komfort na wysokim poziomie

Wyjątkowe wrażenia, jak również komfort na najwyższym poziomie w trakcie jazdy zapewnia przestronna, ergonomiczna kabina. Przeszklone nadwozie gwarantuje bardzo dobrą widoczność i umożliwia obserwację wokół pojazdu, a także pozwala na bardzo sprawne manewrowanie między licznymi przeszkodami spotykanymi w miejskim środowisku. W środku kabiny jest bardzo jasno, a panoramiczna szyba przednia oraz wąskie słupki A zapewniają doskonałą widoczność. 

Zintegrowany wskaźnik LCD dostarcza kierującym wszelkich niezbędnych informacji.

 

- Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Fotele wyposażone w 3-punktowe zintegrowane pasy bezpieczeństwa, hamulce tarczowe na każdej osi oraz solidna konstrukcja klatki kabiny pojazdu zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

- Niska platforma, niski środek ciężkości

Dzięki niskiej platformie można zastosować zabudowy o większej kubaturze. Niski próg załadunku umożliwia szybkie i wygodne załadowanie czy rozładowanie towaru. Niski środek ciężkości zabudowy zapewnia wysoką stabilność w trakcie jazdy.

Melex Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu to światowej klasy producent pojazdów elektrycznych, posiadający w ofercie ponad 100 różnych modeli z linii N.CAR i N.CLASSIC w wersjach: pasażerskie, bagażowe, specjalne, homologowane i bez homologacji, które z powodzeniem można wykorzystywać we wszystkich branżach. Firma zatrudnia około 170 osób. Na świecie firmę reprezentuje szeroka sieć dystrybutorów. Przez 50 lat działalności nasze pojazdy zdążyły zyskać na tyle dużą popularność, że nazwa Melex stała się synonimem produktu w całym segmencie rynku pojazdów elektrycznych.

 


Autor: Melex

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI