motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
16 lutego 2021 14:56

Nowy Peugeot e-Rifter

Nowy Peugeot e-Rifter

PEUGEOT kontynuuje ofensywę elektryfikacji swojej gamy samochodów osobowych.


PEUGEOT z dumą prezentuje nowego PEUGEOT e-RIFTERA. Model idealnie wpisuje się w strategię marki „Power of choice” i oferuje: - zasięg sięgający 280 km zgodnie z protokołem WLTP, - 2 długości nadwozia Standard i Long i do 7 miejsc, - bagażnik o pojemności do 1 050 litrów i 5 miejsc siedzących.

Nowy PEUGEOT e-RIFTER zachowuje wszystkie atuty wersji spalinowych, nie traci nic ze swych zalet użytkowych i umożliwia bezemisyjną jazdę w strefach ograniczonego ruchu w centrach miast. Oferuje przestronne i technologicznie zaawansowane wnętrze, wyposażone w nowy cyfrowy PEUGEOT i-Cockpit®.

 

W 100% elektryczny napęd – Ready for full Electric action

Nowy PEUGEOT e-RIFTER, zaprojektowany na modułowej platformie EMP2 (Efficient Modular Platform) oferuje w 100% elektryczny silnik o maksymalnej mocy 100 kW i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm, dostępnym od momentu rozruchu, który zapewnia natychmiastową reakcję na wciśnięcie pedału gazu, bez wibracji, hałasu, konieczności zmiany biegów, zapachu spalin i oczywiście bez emisji CO2.

Elektryczny zespół napędowy (silnik elektryczny i falownik oraz ładowarka z przetwornicą prądu stałego na prąd zmienny) jest podobna do zamontowanej w modelu PEUGEOT e-TRAVELLERZE. Podobnie jak w przypadku tego modelu, została zmodyfikowana przekładnia redukcyjna, aby spełnić potrzeby użytkowników pojazdów użytkowych w zakresie ładowności. Osiągi w trybie POWER są następujące (dane w trakcie homologacji):

- prędkość maksymalna: 130 km/h,
- przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 11,2 s,
- przyspieszenie od 80 do 120 km/h: 8,9 s.

Obie wersje (standardowa i przedłużona) są wyposażone w akumulator litowo-jonowy z 18 ogniwami o pojemności 50 kWh, który umożliwia zasięg do 280 km (w trakcie homologacji), zgodnie z protokołem homologacyjnym WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures) w zależności od wersji i stylu jazdy.

System regulacji temperatury akumulatora, połączony z układem chłodzenia kabiny, pozwala na szybkie ładowanie akumulatora, wydłuża jego żywotność i zapewnia optymalny zasięg.

Dostępne są dwa rodzaje ładowarek pokładowych, które spełniają wszystkie potrzeby i są dostosowane do różnych źródeł ładowania. W standardzie oferowana jest ładowarka pokładowa jednofazowa 7,4 kW, a w opcji – ładowarka trójfazowa o mocy 11 kW.

Znajdujące się na lewym tylnym błotniku gniazdo ładowania umożliwia ładowanie na kilka sposobów: ze standardowego gniazda, ze wzmocnionego gniazda lub z terminalu typu Wall Box, a nawet ze stacji szybkiego ładowania.

Tryby ładowania akumulatora 50 kWh są zróżnicowane i dostosowane do różnych sytuacji w codziennym użytkowaniu samochodu. Możliwe jest ładowanie na wiele sposobów: w domu, w miejscu pracy lub ze stacji publicznych:

- z gniazda standardowego 8 A: pełne naładowanie akumulatora w ciągu 31 h,

- ze wzmocnionego gniazda (16 A): pełne naładowanie akumulatora w 15 h,

- ze stacji Wall Box 7,4 kW: pełne naładowanie akumulatora w ciągu 7,5 h prądem jednofazowym za pomocą pokładowej ładowarki 7,4 kW,

- z urządzenia Wallbox o mocy 11 kW: pełne naładowanie w 5 h za pomocą trójfazowej ładowarki pokładowej (11 kW),

- ze stacji szybkiego ładowania – układ chłodzenia akumulatora pozwala na zastosowanie ładowarek o mocy 100 kW i naładowanie do 80% pojemności w ciągu 30 minut.

Nowy PEUGEOT e-RIFTER zapewnia pasażerom najwyższy poziom komfortu termicznego dzięki:

- zastosowaniu elementów grzejnych dużej mocy (2 x 5 kW),
- podgrzewanym siedzeniom (w zależności od wersji),
- funkcji wstępnego chłodzenia lub nagrzewania samochodu, programowanej za pomocą ekranu dotykowego (w zależności od wersji) lub zdalnie poprzez aplikację MyPeugeot® na smartfona (w zależności od wersji). Oprócz komfortu, po podłączeniu samochodu do gniazda, funkcja ta pozwala zoptymalizować zasięg samochodu poprzez szybsze uzyskanie optymalnej temperatury pracy akumulatora.

 

e-Wolucja PEUGEOT i-Cockpitu®

Z punktu widzenia kierowcy, konsola środkowa została tak zaprojektowana, aby pomieścić:

- nowy przełącznik sterujący skrzynią biegów typu „e-toggle” – ergonomiczny i idealnie wkomponowany w konsolę, zapewnia dostęp do funkcji Park/Reverse/Neutral/Drive oraz Brake,

- przełącznik wyboru trybu jazdy (3 tryby),

- schowek z ładowarką indukcyjną do smartfona.

Nowy PEUGEOT e-RIFTER oferuje trzy tryby jazdy wybierane specjalnym przełącznikiem:

- Eco (60 kW, 190 Nm) – by zwiększyć zasięg i zapewnić płynną jazdę,

- Normal (80 kW, 210 Nm) – optymalny tryb w codziennej eksploatacji,

- Power (100 kW, 260 Nm) – zapewnia optymalne osiągi przy przewozie ciężkich ładunków.

Dostępne są również dwa tryby hamowania, sterujące odpowiednimi trybami ładowania akumulatora:

- umiarkowany – zapewniający doznania zbliżone do jazdy samochodem z silnikiem spalinowym,

- wzmocniony – dostępny po wybraniu trybu B („Brake”) za pomocą sterownika skrzyni biegów, zapewnia mocniejsze hamowanie silnikiem przy puszczeniu pedału gazu, co zwiększa zasięg samochodu.

Wszystkie wersje nowego PEUGEOT e-RIFTERA są wyposażone w elektryczny hamulec postojowy. Zautomatyzowana obsługa hamulca nie tylko zwiększa ilość miejsca na podłodze, ale także zapewnia komfort i spokój podczas codziennej jazdy.

Technologicznie udoskonalony PEUGEOT i-Cockpit® zyskuje dwa nowe panele zegarów i wskaźników, które zapewniają kierowcy wszystkie informacje niezbędne do sprawnej obsługi w 100% elektrycznego samochodu.

W opcji dostępny jest 100% cyfrowy panel zegarów i wskaźników. To nowość w segmencie kombivanów. Jest on wyposażony we wbudowany cyfrowy ekran 10” o wysokiej rozdzielczości. Informacje są wyświetlane na nowym interfejsie zgodnym z nową identyfikacją wizualną marki. Można zmieniać ich ustawienia i personalizować.

Kilka dostępnych trybów wyświetlania, które można zmienić za pomocą pokrętła w kierownicy, umożliwia kierowcy dobranie odpowiadających mu ustawień PEUGEOT i-Cockpitu®. Może to być na przykład, w zależności od potrzeb, wyświetlanie informacji o nawigacji, przepływach energii lub danych z systemów wspomagania prowadzenia.

Dostępny w standardzie zestaw analogowych zegarów przekazuje wszystkie informacje niezbędne do prawidłowej obsługi pojazdu elektrycznego:

- miernik zużycia energii wykorzystywanej do napędu samochodu (ECO – optymalizacja energii lub POWER – moc maksymalna) lub stopień odzyskiwania energii (CHARGE),

- zużycie energii przez urządzenia zapewniające komfort cieplny (ogrzewanie, klimatyzacja),

- poziom naładowania akumulatora,

- widoczne na kolorowym wyświetlaczu informacje o przepływie energii, ładowaniu (bieżącym lub zaprogramowanym na później), pozostałym zasięgu oraz dane z komputera pokładowego.

W środkowej części deski rozdzielczej znajduje się ekran dotykowy z nawigacją online, na którym za pomocą specjalnego przycisku można przejść do menu „Electric” i wybrać jedną z następujących funkcji:

- „Flow”, aby wyświetlić przepływ energii w czasie rzeczywistym,

- „Statystyki”, aby wyświetlić statystyki zużycia energii elektrycznej,

- „Ładowanie", które pozwala na zaprogramowanie ładowania.

Ponadto można przeglądać punkty ładowania dostępne w zależności od pozostałego zasięgu, a także ustawić czas wstępnego ogrzewania lub chłodzenia kabiny pasażera.

 

Przyjemność prowadzenia – Intelligence for greater ease

Nowy PEUGEOT e-RIFTER łączy kompaktową bryłę z maksymalnymi możliwościami załadunku. Akumulator trakcyjny jest umieszczony pod podłogą i nie zmniejsza przestrzeni ładunkowej.

Takie usytuowanie akumulatorów zwiększa również sztywność nadwozia, zapewniając – dzięki optymalnemu rozkładowi masy – tak samo przyjemną jazdę jak w wersji spalinowej.

Komfort zawieszenia jest identyczny jak w wersjach z silnikami spalinowymi, aby zagwarantować jak najlepsze osiągi.

Kierowca nowego PEUGEOT e-RIFTERA jest spokojny w każdej sytuacji – specjalnie skalibrowany układ wspomagania kierownicy ułatwia jazdę przy zachowaniu średnicy zawracania między krawężnikami 10,8 m (dla wersji Standard), a wysokość ograniczona do 1,90 m gwarantuje dostęp do większości parkingów podziemnych.

Nowy PEUGEOT e-RIFTER oferuje możliwość łatwego dostosowania przestrzeni kabiny do potrzeb, tak samo jak wersja spalinowa.

Jest dostępny w dwóch wersjach 5- i 7-osobowej dla obu długości nadwozia, standardowej (4,40 m) i przedłużonej (4,75 m). Ta ostatnia wersja ma nie tylko większy rozstaw osi, ale i wydłużony zwis, co zapewnia doskonałą przestronność.

Na każdym z trzech indywidualnych foteli z drugiego rzędu można zainstalować fotelik dla dziecka. Siedzenia można z łatwością złożyć do postaci płaskiej podłogi od strony bagażnika dzięki funkcji „Magic Flat”.

W wersji przedłużonej w trzecim rzędzie są 2 niezależne, przesuwne fotele, które można również wyjąć (podobnie jak w wersji standardowej), aby dostosować się do zróżnicowanych potrzeb. Można zwiększyć pojemność bagażnika bądź miejsce na nogi dla pasażerów. Możliwość złożenia i schowania w podłodze siedzenia pasażera z przodu ułatwia załadunek długich przedmiotów.

Bagażnik PEUGEOT e-RIFTERA ma pojemność od 775 litrów (do wysokości tylnej półki), w wersji 5-miejscowej o standardowej długości, do 4 000 litrów w przypadku wersji przedłużonej ze złożonymi siedzeniami.

Tylną półkę można umieścić w dwóch położeniach i zmienić w ten sposób konfigurację bagażnika. Można ją również złożyć za oparciami siedzeń drugiego rzędu.

Wnętrze wyposażono w liczne, obszerne i łatwo dostępne schowki o łącznej pojemności wynoszącej nawet 186 litrów, w zależności od wersji. Są one rozmieszczone w całej kabinie: na środkowej konsoli, na półce nad przednią szybą, w płatach drzwi, w pierwszym i drugim rzędzie oraz w bagażniku.

Kultowy dach Zénith® zmieniał się wraz z kolejnymi generacjami modeli zyskując na atrakcyjności. Jest niezwykle ceniony przez klientów. Obecnie składa się z jednego szklanego panelu dachowego, wyposażonego w elektryczną żaluzję. Pod dachem znajduje się półprzezroczysta konsola z wbudowanymi schowkami. Sprawia wrażenie unoszącej się w powietrzu. Dzięki temu do wnętrza kabiny trafia więcej światła.

Szeroka tylna klapa jest wyposażona w otwieraną szybę. To jedyna taka oferta w tej kategorii samochodów. Niezwykle praktyczna, umożliwia dostęp do bagażnika bez otwierania tylnej klapy. Jest to przydatne, zwłaszcza gdy chcemy sięgnąć po rzecz leżącą na tylnej półce lub gdy samochód jest zaparkowany blisko przeszkody.

Dopuszczalna masa przyczepy nie uległa zmianie i wciąż wynosi 750 kg. Holowanie przyczepy umożliwia hak holowniczy dostępny już w momencie debiutu rynkowego modelu.

Dla użytkowników wersji z napędem w 100% elektrycznym dostępne są następujące technologie i systemy wspomagające prowadzenie gwarantujące bezpieczeństwo i komfort:
• bezkluczykowy dostęp i uruchamianie samochodu,
• bezprzewodowa ładowarka do smartfonów,
• Advanced Grip Control z pięcioma trybami jazdy,
• system wspomagania ruszania na wzniesieniu,
• Visiopark 180˚ (kamera cofania),
• tempomat z ogranicznikiem prędkości,
• alarm niezamierzonego przekroczenia linii,
• system ostrzegania przed kolizją,
• system Active Safety Brake (automatyczne hamowanie awaryjne),
• system wykrywania zmęczenia kierowcy,
• automatyczne przełączanie świateł drogowych i mijania,
• system monitorowania ograniczeń prędkości,
• rozszerzony system rozpoznawania znaków drogowych (znak stopu i zakazu wjazdu),
• system monitorowania martwego pola,
• system stabilizacji toru jazdy przyczepy.

Smarftony są nieodłącznym elementem codziennego życia. Również w kabinie nowego PEUGEOT e-RIFTERA. Dzięki funkcji Mirrorscreen wykorzystującej protokoły Apple CarPlay™ i Android Auto™ informacje ze smartfona są wyświetlane na centralnym ekranie.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszych, słychać sygnał dźwiękowy wskazujący obecność samochodu przy jeździe po mieście z prędkością do 30 km/h. Sygnał działa podczas jazdy do przodu i do tyłu.

 

Nowy PEUGEOT e-RIFTER będzie dostępny w 4 poziomach wyposażenia

- ACTIVE PACK  elektryczny hamulec postojowy / przesuwne drzwi boczne / ręczna klimatyzacja / pakiet Safety / radio Bluetooth / składana tylna kanapa dzielona w układzie 2/3-1/3.

- ALLURE  ACTIVE PACK + wspomaganie parkowania tyłem / zderzaki w kolorze nadwozia i chromowany grill / składany fotel pasażera z przodu / pakiet Safety Plus.

- ALLURE PACK  ALLURE + / cyfrowy PEUGEOT i-Cockpit® / aluminiowe felgi 16” / relingi dachowe / ekran dotykowy 8” z technologią Mirror Screen / kierownica pokryta skórą / Visio Park 1 / dodatkowo przyciemniane szyby / otwierana tylna szyba.

- GT - ALLURE + aluminiowe felgi 17” / elementy stylistyczne GT / automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja / pojedyncze tylne siedzenia / bezdotykowy dostęp i uruchamianie samochodu.

 

TCO (całkowity koszt posiadania)

Celem jest osiągnięcie takiego samego całkowitego kosztu posiadania (TCO) dla samochodu z silnikiem spalinowym jak i z silnikiem elektrycznym, z uwzględnieniem wszystkich kosztów, a nie tylko raty kredytu lub leasingu.

Koszt zakupu samochodu elektrycznego jest wyższy, ale należy uwzględnić wszystkie czynniki:

- wyższą wartość rezydualną przy odsprzedaży samochodu używanego,

- liczne zachęty finansowe w zależności od kraju (dopłaty ekologiczne, premie, opłaty rejestracyjne, dopłaty dla firm, stawki ubezpieczenia i odpisy podatkowe),

- niższe koszty eksploatacji (mniejsze o około 50% w okresie 48 miesięcy),

- niższe koszty energii (nawet o 70% w porównaniu z silnikiem spalinowym).

 

Ekosystem PEUGEOT

Aby wesprzeć klientów w przejściu na nowe źródła energii marka PEUGEOT wprowadziła nowe usługi:

PEUGEOT Easy-Charge czyli jak ułatwić klientom dostęp do różnych możliwości ładowania akumulatorów:

• Oferta ładowania w domu lub w biurze obejmuje szeroką gamę urządzeń (wzmocnione gniazdo, Wall Box, Smart Wall Box…), diagnozowanie niezbędnej instalacji elektrycznej oraz wybór najbardziej korzystnego rozwiązania do ładowania akumulatora i finalną instalację.

PEUGEOT Easy-Care, czyli jak wspierać klientów na etapie odkrywania elektromobilności i pozwolić im w pełni cieszyć się swoim samochodem:

• nowe symulatory i narzędzia cyfrowe, dostępne na stronach internetowych marki, pomagają w lepszym poznaniu napędu elektrycznego,

• odpowiednio dostosowane umowy serwisowe oraz pomoc drogowa mogą być wliczone w ofertę finansowania, aby klient mógł bezstresowo korzystać z samochodu,

• certyfikat stanu akumulatora, aby ułatwić odsprzedaż samochodu z zagwarantowanym poziomem pojemności akumulatora,

• Akumulator ma 8-letnią gwarancję lub do przebiegu 160 tys. km na zachowanie 70% pojemności ładowania.

 

Mocny i wyróżniający się styl – Distinctive PEUGEOT Styling

Wierny strategii marki „Power of choice”, nowy PEUGEOT e-RIFTER zachowuje atrakcyjny, muskularny styl wersji spalinowych, uzupełniony o kilka charakterystycznych cech.

Nadwozie:

- emblemat „e-RIFTER” z tyłu,

- duże koła o średnicy 16” (215/65 R16),

- gniazdo ładowania umieszczone w tylnym lewym błotniku (w tym samym miejscu co pokrywa wlewu paliwa).

 Wewnątrz:

- nowy, cyfrowy PEUGEOT i-Cockpit® wyposażony w cyfrowy zestaw zegarów i wskaźników o przekątnej 10”, lub w analogowy zestaw zegarów i wskaźników z kolorową matrycą,

- nowy interfejs środkowego ekranu dotykowego z pakietem z nawigacją online i funkcją rozpoznawania głosu, z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i informacjami o strefach niebezpiecznych TomTom, jak również informacjami o lokalizacji i dostępności publicznych stacji ładowania,

- nowy przełącznik „e-Toggle” sterujący przekładnią automatyczną,

- przełącznik wyboru trybu jazdy, który umożliwia wybór trybu Eco, Normal lub Power,

Nowy samochód jest doskonałą ilustracją strategii „Power of choice” i realizowanej przez PEUGEOT elektryfikacji kolejnych modeli w gamie, by zagwarantować mobilność nawet w centrum miast o ograniczonym ruchu kołowym.

Nowy PEUGEOT e-RIFTER perfekcyjnie reprezentuje trzy atuty marki:

- Spokój: zaoferowanie gamy pojazdów osobowych PEUGEOT w 100% zelektryfikowanych do 2023 roku,

- Przyjemność: bezkompromisowe osiągi i przyjemność z jazdy zgodnie z DNA marki PEUGEOT,

- Prostota: wspieranie klientów podczas całego procesu zakupu i eksploatacji.

Nowy PEUGEOT e-RIFTER pojawi się w Europie w sprzedaży w drugiej połowie 2021 roku i będzie produkowany w Vigo w Hiszpanii.

 

 

 

 

 


Autor: Peugeot Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
PEUGEOT_RIFTER_2311DV_107.jpg
2023-11-07 13:48:00
Peugeot E-Rifter kombivan pełen życia

E-RIFTER, podobnie jak reszta gamy modeli PEUGEOT, ewoluuje w zakresie elektryfikacji i efektywności energetycznej.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
PEUGEOT_E_3008_2309PJ_105_FR.jpg
2023-09-12 18:17:00
Peugeot E-3008 elektryczny suv fastback

Do 2025 roku PEUGEOT będzie oferował najszerszą gamę samochodów elektrycznych spośród wszystkich marek w Europie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
PEUGEOT_3008_2302STYP_101.jpg
2023-08-03 17:30:00
Peugeot 3008 Hybrid i 5008 Hybrid z nową technologią napędu hybrydowego 48 V

Dla PEUGEOT rok 2023 jest prawdziwie elektrycznym rokiem, w trakcie którego marka wprowadza do swojej gamy nowe modele i technologie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2168160-eliro9w2jd.jpg
2023-06-23 17:57:00
Nowy Peugeot 2008

Przebojowy i zwinny SUV z nową stylistyką i doskonałymi osiągami elektrycznego napędu z zasięgiem do 406 km* jest już dostępny w Polsce.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2184516-y2h0n076nj.jpg
2023-06-06 18:28:00
Peugeot Panoramic I-Cockpit

Nowy PEUGEOT panoramic i-COCKPIT ilustruje metamorfozę marki PEUGEOT.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 15
DILERZY
PEUGEOT Abramczyk

Lazurowa 5

01-314 Warszawa

tel: 22 665 32 46

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Antoniak

Czarnochowska 19

32-020 Wieliczka

fax 122880749

tel: 122781330

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT ASO Wysockiego

Wysockiego 27

03-371 Warszawa

tel: 22 675 98 92

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT ASW WOJCIULA

Gen. Maczka 51

15-113 Białystok

tel: 85 679 33 33

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT AT Garage

STRYKOWSKA 131

91-527 Łódź

fax 426170721

tel: 426170720

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Auto Club Peugeot

Opłotki 15 / wyjazd droga krajowa 5/

60-012 Poznań

tel: 61 8 900 600

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Auto Dealer Katowice

Bocheńskiego 100

40-816 Katowice

fax 32 252 39 36

tel: 32 252 50 70

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 10
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI