motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
17 grudnia 2019 19:10

Dwa prototypy RIMAC C TWO, będzie ich 17

Po latach opracowywania i szczegółowych symulacji komputerowych wykonywanych przez zespół inżynierów w Rimac z dumą dzieli się prototypowym programem testowym Rimac C_Two na torach i w placówkach badawczych na całym świecie.


Pierwsza partia prototypów przechodzi testy dynamiki, układu napędowego, bezpieczeństwa biernego i testów zderzeniowych od wiosny 2019 r., testując maksymalnie takie elementy, jak opony i zawieszenie.

Testy przyniosą korzyści w zakresie dalszego rozwoju i dostrajania komponentów przed wejściem w fazę przedprodukcyjną na początku 2020 r. Wykonanych zostanie w sumie 17 prototypów, każdy o różnych celach testowych, od sztywności podwozia do opracowania wysokowydajnej jazdy autonomicznej.

Mate Rimac, założyciel i dyrektor generalny Rimac Automobili powiedział: 

- Ciężko pracujemy nad tym, aby kształtować ten samochód dokładnie tak, jak go sobie wyobrażaliśmy: nowa rasa hiper-samochodów, która odblokowuje ekstremalne osiągi elektrycznego układu napędowego i da nowe wrażenia z jazdy dla kierowcy. Jednocześnie będzie technicznym arcydziełem z inżynieryjnego punktu widzenia. C_Two uzusyka nowy charakter dla kierowcy, komunikatywność i pierwszorzędną dynamikę, która zdefiniuje nasz nowy samochód - chcemy, aby ten pojazd był intuicyjny i użyteczny, ale dynamiczny i przewidywalny. Ten proces testowania i udoskonalania ma kluczowe znaczenie dla spełnienia naszych obietnic - prowadzenie C_Two będzie czymś zupełnie innym.

___________

Rimac Automobili – chorwacki producent supersamochodów elektrycznych, zespołów napędowych i systemów akumulatorowych, z siedzibą w Sveta Nedelja. Pierwszy model Concept One, był uznany za najszybszy na świecie seryjny samochód elektryczny (porównywany do Tesli Roadster). Firma Rimac Automobili oprócz produkcji i sprzedaży samochodów elektrycznych pod własną marką zajmuje się też sprzedażą podzespołów dla innych firm. W 2013 roku firma Applus+ IDIADA stworzyła samochód Volar-e opracowany przy współpracy z Rimac Automobili. (Wikipedia)

 


Autor: RIMAC

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
rimacctwo-electric-azure.jpg
2019-05-18 09:22:00
Hyundai Motor Group - partnerem Rimac Automobili

Hyundai Motor Group zainwestuje 80 milionów euro w firmę Rimac Automobili – 64 miliony euro zainwestuje Hyundai Motor, a pozostałe 16 milionów euro Kia Motors.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI