motomaniacy
BEZPIECZEŃSTWO
POWRÓT
9 sierpnia 2019 09:16

ŠKODA AUTO SAFETY: funkcjonalności pomagające w podróży z dzieckiem

ŠKODA AUTO SAFETY: funkcjonalności pomagające w podróży z dzieckiem

Jak podróżować z dzieckiem, aby zachować jednocześnie maksymalną koncentrację podczas prowadzenia auta?


Czy istnieją udogodnienia, które pomagają w rodzinnym podróżowaniu dostępne w wyposażeniu samochodu? I czy długie podróże wakacyjne mogą odbyć się w bezpiecznej, spokojnej i pozytywnej atmosferze? ŠKODA prezentuje funkcjonalności, które pomagają podczas codziennej i wakacyjnej jazdy z dziećmi.

 

Przestronność gwarancją komfortu najmłodszych pasażerów

Podczas podróżowania z dziećmi, bez względu na to czy jest to codzienne przemieszczanie się po mieście czy dłuższa podróż na wakacje, ważny jest komfort wszystkich współpasażerów. Tym co niewątpliwie wyróżnia samochody marki ŠKODA jest ich niekwestionowana przestronność, która zapewnia wygodę, dużą ilość miejsca na kolana dla pasażerów siedzących z tyłu oraz możliwość swobodnego spakowania wszystkich potrzebnych bagaży.

- Najnowsze modele wprowadzane do oferty ŠKODY: kompaktowa ŠKODA SCALA i trzeci, po ŠKODZIE KODIAQ i ŠKODZIE KAROQ, SUV ŠKODA KAMIQ zostały zaprojektowane z myślą o komfortowej jeździe, również w większym gronie. ŠKODA KAMIQ ma 4,241 m długości, 1,793 m szerokości i 1,531 m wysokości, rozstaw osi wynoszący 2,651 m oraz bagażnik o pojemności 400 l. Pod kątem przestronności nie zawodzi również kompaktowa ŠKODA SCALA, która oprócz dużej ilości miejsca dla wszystkich współpasażerów posiada także jeden z największych bagażników w tym segmencie – komentuje Radosław Jaskulski, trener ŠKODA AUTO SAFETY.

 

Bezpieczeństwo całej rodziny

Im więcej pasażerów na pokładzie, tym większą uwagę zwraca się na zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa podczas jazdy. Z tego powodu, wszystkie modele ŠKODY wyposażane są w najnowsze systemy wspomagające kierowcę. W przypadku podróży z dziećmi, które niejednokrotnie wiążą się z osłabioną koncentracją na drodze, pomagają kierowcy, kontrolując jego zachowanie podczas jazdy i automatycznie reagując w niebezpiecznych sytuacjach.

- Obecnie modele ŠKODY ze wszystkich segmentów wyposażone są w asystentów wspomagających znanych wcześniej z aut klasy premium. Pierwszym kompaktowym autem w ofercie marki, naszpikowanym najnowszymi technologiami była nowa ŠKODA SCALA, która na liście standardowego wyposażenia posiada systemy takie jak: LANE ASSIST - asystent pasa ruchu, FRONT ASSIST - monitorujący odstęp od drugiego pojazdu z funkcją awaryjnego hamowania czy system umożliwiający połączenie alarmowe lub w razie braku reakcji automatycznie wzywający pomoc w razie wypadku.

dświeżony model ŠKODA SUPERB został wyposażony w nowość – asystenta awaryjnego zatrzymania EMERGENCY ASSIST, który w nagłych sytuacjach kieruje samochód na skrajny prawy pas i zatrzymuje go. Niewątpliwą zaletą tych systemów jest fakt, że odciążają kierowcę podczas jazdy i wspólnie z nim analizują bieżącą sytuację i zachowania na drodze – mówi Radosław Jaskulski.

 

Funkcjonalności Connectivity zapewnią dzieciom rozrywkę podczas jazdy

Jak zapewnić dziecku rozrywkę w trakcie długiej jazdy, tak, aby znudzone nie dekoncentrowało kierowcy? Dzięki najnowszym funkcjonalnościom Connectivity, dostępnym dla wszystkich modeli ŠKODY, podróżowanie może upłynąć szybko i bezstresowo. Najnowsze samochody dostępne w ofercie marki, takie jak: ŠKODA SCALA, miejski SUV ŠKODA KAMIQ posiadaja wbudowaną kartę eSIM zapewniającą wszystkim pasażerom nieprzerwany dostęp do Internetu oraz najnowszych aplikacji dla usługi ŠKODA Connect. Dodatkowo auto można połączyć bezpośrednio ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth, a w zależności od wariantu systemu Infotainment, odtwarzać ulubioną muzykę z telefonu przez cztery lub osiem głośników samochodowych. Opcje te zapewnią zajęcie dziecka nawet w długiej, wakacyjnej trasie, a kierowcy spokój i koncentrację podczas prowadzenia auta.

 

Jakie praktyczne udogodnienia sprawią, że jazda z dzieckiem będzie jeszcze przyjemniejsza?

O komforcie jazdy z dziećmi często myśli się już podczas zakupu auta. Decydując się pomiędzy wyborem samochodu z określonego segmentu warto rozważyć opcję zakupu SUV-a. Podwyższona pozycja fotela i większy prześwit charakterystyczne dla tych modeli zapewniają dużo większy komfort, np. podczas wsiadania do auta, lub wsadzania dziecka do fotelika samochodowego, a także gwarantują prowadzenie samochodu z wyżej umiejscowionego fotela. Z myślą o podróżach z dziećmi auta ŠKODY wyposażone zostały także w specjalne uchwyty do fotelika ISOFIX. Dodatkowym rozwiązaniem jest opcja Top Tether, która stabilizuje fotelik łącząc go z plecami tylnego siedzenia samochodu, dzięki czemu rodzice i opiekunowie nie muszą martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów podróżujących z tyłu.


Autor: Skoda Auto

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
17158-superb_iv_027.jpg
2019-12-06 14:53:00
ŠKODA SUPERB iV plug-in od 147850 zł

SUPERB iV to pierwsza ŠKODA, pod której maską kryją się dwa silniki.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
rhCozaxdCArbAipB.png
2019-11-29 19:21:00
Ruszyła produkcja nowej generacji ŠKODY OCTAVIA

Pierwszy egzemplarz nowej ŠKODY OCTAVIA opuścił linię produkcyjną fabryki w Mladá Boleslav.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
octavia_090.jpg
2019-11-23 09:02:00
Jeszcze bardziej dynamiczna i naładowana emocjami nowa OCTAVIA

ŠKODA OCTAVIA czwartej generacji jest większa i jeszcze bardziej przestronna.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
15070-04_citigoe_iv.jpg
2019-11-07 15:58:00
Elektryczna ŠKODA CITIGOe iV - od 73 300 złotych

CITIGOe iV to pierwszy w pełni elektryczny samochód w historii marki.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 40
DILERZY
SKODA A.MACHUDERA Andrzej Machudera Sp. z o.o.

Ozorkowskie Przedmieście 73

99-100 Łęczyca

tel: 24 721 50 88

SZCZEGÓŁY
SKODA Aleksander Konarzewski

Nowotoruńska 15

85-854 Bydgoszcz

fax 52 320 88 20

tel: 52 320 88 15

SZCZEGÓŁY
SKODA AUTO BABICE Sp. z o.o.

Hubala Dobrzańskiego 159 - Stare Babice

05-082

fax 22 752 87 60

tel: 22 752 82 18

SZCZEGÓŁY
SKODA AUTO BĄCZEK

Gumniska 36 a

33-100 Tarnów

fax 14 627 45 27

tel: 14 627 45 66

SZCZEGÓŁY
SKODA AUTO CENTRUM KOŹLE LELLEK GROUP Sp. z o.o. S.K.A

Bolesława Chrobrego 25

47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel: 77 482 22 22

SZCZEGÓŁY
SKODA AUTO CENTRUM M.Z. Kierat Sp.J

Begonii 12

43-100 Tychy

tel: 32 218 04 04

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 16
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI