motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
14 lutego 2018 12:23

Audi zaprezentowało nowe A7 Sportback

Audi zaprezentowało nowe A7 Sportback

Nowe Audi A7 Sportback to nowatorska koncepcja pojazdu typu Gran Turismo oferującego kierowcy innowacyjne rozwiązania z dziedziny cyfryzacji, dynamiczne wrażenia z jazdy oraz koncepcję przestrzeni łączącą najróżniejsze wymagania klienta. Duże czterodrzwiowe coupé, to esencja nowego języka stylistycznego Audi.


Progresywny, sportowy charakter: stylistyka zewnętrzna

Stylistyka zewnętrzna nowego A7 Sportback w wyjątkowy sposób ucieleśnia nowy, progresywny język stylistyczny Audi, skupiony na podkreślaniu dużych powierzchni, ostrych krawędzi oraz gry światła i cieni. Szeroka, nisko umieszczona osłona chłodnicy Singleframe i wyraziste wloty powietrza, już na pierwszy rzut oka podkreślają dynamiczny charakter tego pojazdu typu Gran Turismo. W obu opcjonalnych wariantach reflektorów, po dwanaście osobnych, pionowych segmentów świetlnych w każdej jednostce tworzy niepowtarzalną sygnaturę. Najwyższą wersją reflektorów są reflektory diodowe HD Matrix ze światłem laserowym Audi, rozpoznawalne po charakterystycznym, niebieskim oznaczeniu
w reflektorze.

Patrząc na auto z boku, wyraźnie zarysowane krawędzie podkreślają duże koła i jednoznacznie przywodzą na myśl geny quattro markiAudi. Napięta i opadająca ku tyłowi linia dachu, determinuje sylwetkę pojazdu. Duże coupé ma długość 4,97 m, szerokość 1,91 m i wysokość tylko 1,42 m. Tył samochodu zwęża się niczym rufa jachtu. Spojler, zintegrowany z długą pokrywą bagażnika, wysuwa się elektrycznie przy prędkości 120 km/h. Wąskie pasmo świetlne łączy ze sobą światła tylne, których zewnętrzne jednostki składają się z 13 segmentów każda. Podczas otwierania i zamykania drzwi, Audi A7 wita lub żegna użytkowników dynamicznymi animacjami reflektorów przednich i świateł tylnych.

 

Redukcja jako środek stylistyczny: stylistyka wnętrza

Język formalny wnętrza nowego Audi A7 Sportback jest zredukowany i czysty. Poziomy przebieg linii i smukła deska rozdzielcza dają wrażenie dużej przestrzeni. Zwrócona w stronę kierowcy konsola środkowa, podkreśla sportowy charakter pojazdu Gran Turismo. Architektura kokpitu i monitor MMI zlewają się wizualnie w jedną powierzchnię. Większością funkcji można sterować z poziomu dwóch wyświetlaczy o idealnie czarnych ekranach. Górny z nich prawie niewidocznie zlewa się z tablicą rozdzielczą. Dobór kolorów, materiałów obiciowych, faktury paneli dekoracyjnych oraz oświetlenie wnętrza, doskonale wpisują się w futurystyczną atmosferę przestrzennego wnętrza pojazdu.

 

Konsekwentna cyfryzacja: MMI touch response i sterowanie głosowe online

Nowe Audi A7 Sportback kontynuuje strategię cyfryzacji zapoczątkowaną przez nowe Audi A8 i przejmuje założenia MMI touch response z jego akustyczno-haptyczną koncepcją reakcji zwrotnej. Po przyciśnięciu dowolnej ikony funkcji na jednym z dwóch wyświetlaczy, kierowca słyszy i wyczuwa pod palcem kliknięcie potwierdzające wybór. Górny wyświetlacz służy do sterowania systemami z gamy infotainment, a dolny daje dostęp do klimatyzacji, funkcji komfortowych i pozwala na wprowadzanie tekstu. Dzięki logicznej i płaskiej strukturze menu, wszystkie operacje są intuicyjne - podobnie jak na smartfonie.

Zaprojektowana przez Audi opcjonalna funkcja sterowania głosowego, to nowatorski system dialogowy posługujący się naturalnym, potocznym językiem (dostępna w pojazdach w wersji z nawigacją MMI Navigation i wyższych). System przetwarza wydane polecenia, wykorzystując w tym procesie informacje zapisane w komputerze pojazdu oraz wiedzę pozyskiwaną z chmury.Kierowca może sterować wieloma funkcjami z poziomu kierownicy, a na życzenie dostępny jest wyświetlacz danych na przedniej szybie head-up display. Gdy samochód wyposażony jest w system nawigacji MMI Navigation plus, na pokładzie pojawia się również cyfrowy kokpit - Audi virtual cockpit.

 

Pełna komunikacja i współpraca z otoczeniem: infotainment i Audi connect

Rozbudowana gama systemów infotainment czyni z A7 inteligentnego, długodystansowego sportowca. Nawigacja MMI Navigation bazuje na modułowym systemie infotainment najnowszej generacji. Transfer danych przebiega tu z szybkością standardu LTE, a punkt dostępu do internetu jest integralnym elementem systemu. System nawigacji w nowym A7 samodzielnie uczy się na podstawie pokonanych tras i w efekcie tego może sugerować kierowcy własne propozycje. System przelicza trasę – będąc cały czas online – korzystając z możliwości serwerów firmy HERE, przetwarzających w czasie rzeczywistym informacje o kompleksowej sytuacji drogowej w okolicy.

Oferta usług online z gamy Audi connect obejmuje m.in. różne usługi typu Car-to-X, np. informacje o znakach drogowych, czy informacje o zagrożeniach na drodze. Dla większego komfortu podróży, klient może spersonalizować cały system, ustawiając nawet ok. 400 indywidualnych parametrów na osobistym profilu. Może również stworzyć sześć dalszych profili. Nowe Audi A7 rozpoznaje użytkownika już przy otwieraniu samochodu i dopasowuje wiele ustawień do jego indywidualnego profilu.

Cyfrowa funkcja Audi connect key otwiera i zamyka pojazd smartfonem z systemem operacyjnym Android, korzystając z komunikacji pola bliskiego zasięgu (NFC). Kod takiego „kluczyka” może być przekazany przez właściciela pięciu innym osobom lub na pięć innych smartfonów. Dla wszystkich sytuacji, w których kierowca musi na krótko udostępnić swój kod  Audi connect key, np. w serwisie Audi lub podczas parkowania przez obsługę parkingu, Audi umieściło w pojeździe gotową do użytku kartę z naniesionym kodem.

 

Kompleksowo zmodernizowane: systemy wsparcia kierowcy

Audi w nowym A7 Sportback oferuje do wyboru 39 systemów wsparcia kierowcy. Są one dostępne w trzech pakietach: pakiecie systemów wspomagających parkowanie (będzie stopniowo wprowadzany do wyposażenia począwszy od 2018 roku), pakiecie systemów wspomagających kierowcę w ruchu miejskim z nowym asystentem skrzyżowań i pakiecie systemów wspomagających kierowcę w ruchu pozamiejskim.

Podobnie jak w modelu A8, również w nowym Audi A7 Sportback sercem całego układu jest centralny sterownik systemów wsparcia kierowcy (zFAS), nieustannie przeliczający obraz odwzorowujący otoczenie pojazdu. Dane do obliczeń pozyskiwane są z zestawu czujników, który w pełnej wersji obejmuje pięć czujników radarowych, skaner laserowy, przednią kamerę, cztery kamery otoczenia i dwanaście czujników ultradźwiękowych.Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot i funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI garage pilot, które w ofercie pojawią się w tym roku, samoczynnie wprowadzą nasze Gran Turismo na miejsce parkingowe albo do garażu i je stamtąd wyprowadzą, pod warunkiem, że kierowca aktywuje tę funkcję i będzie ją monitorować na własnym smartfonie. Funkcję automatycznego parkowania uruchomić można również przebywając w pojeździe i przyciskając odpowiedni przycisk na konsoli.

 

Podwyższona dynamika jazdy i więcej komfortu na długich trasach: podwozie

Nowe Audi A7 Sportback jeszcze bardziej zacieśnia wzajemne relacje dynamiki i komfortu. Po krętych drogach poza terenem zabudowanym auto porusza się dynamicznie i zwinnie, a na autostradzie gwarantuje wysoki komfort prowadzenia i podróżowania. Jego opcjonalny dynamiczny układ czterech kół skrętnych łączy w sobie zalety bezpośredniego układu kierowniczego z doskonałą stabilnością prowadzenia. Układ ten zmienia przełożenie na przedniej osi w zależności od sytuacji na drodze, natomiast na osi tylnej, zależnie od prędkości z jaką porusza się pojazd, lekko skręca koła tylne w tym samym lub przeciwnym do kół przednich kierunku. Nowa koncepcja wspomagania kierownicy daje kierowcy – również w przypadku prowadzenia auta ze standardowym układem kierowniczym – kompleksową informację zwrotną dotyczącą pokonywanej drogi.

Opcjonalny, sportowy mechanizm różnicowy aktywnie rozdziela moment obrotowy między kołami tylnej osi, uzupełniając w ten sposób zakres pracy standardowego w tym samochodzie napędu na cztery koła quattro. Podobnie jak dynamiczny układ czterech kół skrętnych, opcjonalne zawieszenie z systemem kontroli tłumienia, opcjonalne zawieszenie sportowe
i adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne adaptive air suspension z systemem kontroli tłumienia (opcja), sportowy mechanizm różnicowy jest zarządzany przez system Elektronicznej Platformy Podwozia (EFP). Dzięki ścisłemu skomunikowaniu, wszystkie powyższe systemy i układy gwarantują wspólnie podwyższony komfort, sportowe odczucia podczas prowadzenia i najwyższą precyzję. Kierowca ma do wyboru kilka profili w systemie wyboru dynamiki jazdy Audi drive select, które w porównaniu do poprzednika gwarantują jeszcze większy wachlarz połączeń komfortu z dynamiką.

 

Zaawansowana elektryfikacja: mild-hybrid we wszystkich wersjach silnikowych

Dzięki systemowi mild-hybrid (MHEV), układ napędowy nowego A7 Sportback jest jeszcze bardziej wydajny. Na początku, po swej rynkowej premierze, coupé dostępne będzie w dwóch wersjach silnikowych: 3.0 TFSI i 3.0 TDI. W obu jednostkach, funkcjonowanie systemu MHEV oparte jest o 48-woltową główną sieć pokładową, akumulator litowo-jonowy i alternator-rozrusznik RSG o mocy rekuperacji do 2 kW. Audi A7 Sportback może „żeglować”
z wyłączonym silnikiem rozwijając różne prędkości, a następnie z pomocą RSG komfortowo ponownie uruchomić silnik. Funkcja start-stop uaktywnia się już poniżej prędkości 22 km/h. Za przenoszenie mocy w przypadku silnika 3.0 TFSI odpowiada siedmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów S tronic, w przypadku silnika 3.0 TDI – ośmiobiegowa przekładnia automatyczna tiptronic. W połączeniu ze skrzynią S tronic, napęd na cztery koła quattro wykorzystuje wydajną technikę ultra, włączającą napęd na tylną oś tylko w sytuacjach, kiedy jest on naprawdę potrzebny.

Turbodoładowana jednostka 3.0 TFSI V6 generuje moc 250 kW (340 KM) i moment obrotowy 500 Nm. Wyposażone w nią czterodrzwiowe coupé przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,3 sekundy i rozpędza się dalej do 250 km/h, co stanowi jego prędkość maksymalną. W cyklu NEDC, Audi A7 Sportback 55 TFSI w wersji bazowej zużywa tylko 6,8 litra paliwa na 100 km (154 g CO2 na km). Silnik 3.0 TDI generuje natomiast moc 210 kW (286 KM) i moment obrotowy 620 Nm. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,7 sekundy. W cyklu NEDC zużywa 5,5 l paliwa na 100 km (142g CO2 na km). Po wejściu modelu na rynek na początku marca 2018, pojawią się kolejne sześcio- i czterocylindrowe jednostki napędowe.

 

Koncepcja karoserii: coupé, limuzyna i Avant w jednym

Stylistyka coupé, przestronność limuzyny i wszechstronność Avanta – nowe Audi A7 Sportback łączy w sobie to, co najlepsze z trzech światów. W porównaniu do modelu poprzedniego, jego wnętrze wydłużyło się o 21 mm. Bagażnik ma podstawową pojemność 535 l, którą po złożeniu oparć tylnych siedzeń można powiększyć aż do 1390 l. Elementy dodatkowe karoserii wykonane są z lekkiego aluminium. Pod względem sztywności, bezpieczeństwa podczas zderzenia, aerodynamiki i aeroakustyki, nowe Gran Turismo może pochwalić się najlepszymi wynikami.

Czterodrzwiowe coupé zjeżdża z taśmy produkcyjnej w zakładach w Neckarsulm i na rynku pojawi się w marcu 2018.

 

Stylistyka zewnętrzna i stylistyka oświetlenia

 • Wyjątkowo sportowa interpretacja nowego języka stylistycznego Audi: atletycznie napięta sylwetka i nisko osadzona osłona chłodnicy Singleframe
 • Widok z boku: sportowe, napięte proporcje; mocno zarysowane kontury nad kołami podkreślające obecności napędu quattro, napięta linia dachu, zwężający się tył
  z pasmem świateł
 • Cyfrowa sygnatura świateł do jazdy w dzień (opcja)
 • Dostępne opcjonalnie reflektory diodowe HD Matrix ze światłem laserowym Audi, dynamiczna animacja świetlna w reflektorach i tylnych światłach przy otwieraniu
  i zamykaniu pojazdu
 • Długość 4969 mm, rozstaw osi 2926 mm, szerokość 1908 mm, wysokość 1422 mm
 • Rozmiary kół – od 18 do 21 cali

 

Stylistyka wnętrza, kolory i materiały

 • Stylistyka wnętrza z czystym językiem formalnym, fuzja architektury i koncepcji obsługi
 • Na pierwszy rzut oka niewidzialny, zintegrowany wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala (opcja), zaledwie kilka przycisków i przełączników
 • Na życzenie pakiet oświetlenia Ambiente i oświetlenia konturowego Ambiente
 • Bogaty wybór materiałów wykończeniowych najwyższej jakości, takich jak skóra Valcona; nowe kolory, design selection i pakiet sportowy S line najwyższymi wersjami wyposażenia

 

Obsługa

 • Nowa koncepcja obsługi na wyświetlaczach MMI touch response: dwa dotykowe ekrany
  z funkcją haptycznej i akustycznej reakcji zwrotnej, inteligentna funkcja wprowadzania liter pisanych
 • Na życzenie, funkcja sterowania głosowego z wyszukiwaniem w zasobach komputera pokładowego i w chmurze
 • Ważne funkcje obsługiwane z poziomu kierownicy, opcjonalnie dostępny wyświetlacz danych na przedniej szybie head-up display
 • Na życzenie dostępny Audi virtual cockpit z ekranem full HD o rozdzielczości 1920 x 720 pikseli
 • Opcjonalnie możliwość personalizacji blisko 400 funkcji i zapisania siedmiu profili użytkowników

 

Infotainment i Audi connect

 • Nowa generacja modułowego systemu infotainment, topowa wersja nawigacji MMI Navigation plus ze standardem transmisji danych LTE Advanced oraz punkt dostępu do internetu Wi-Fi hotspot
 • Opcjonalnie dostępna nawigacja z funkcją samodzielnego uczenia się na podstawie preferencji kierowcy, planowanie trasy online z wykorzystaniem usług dostarczanych przez HERE, szczegółowe, trójwymiarowe modele miast, cztery bezpłatne aktualizacje map rocznie
 • Nowe usługi Audi connect i Car-to-X, w tym informacja o znakach drogowych i informacja
  o zagrożeniach
 • Nowa aplikacja myAudi App łącząca smartfona z pojazdem
 • Na życzenie system nagłaśniający Bang & Olufsen Advanced Sound System
  z trójwymiarowym dźwiękiem słyszalnym również na tylnej kanapie

 

Systemy wsparcia kierowcy

 • Do 39 systemów wsparcia kierowcy w trzech pakietach
 • Zestaw nowatorskich czujników: skaner laserowy, radar dalekiego zasięgu i cztery radary średniego zasięgu, kamery otoczenia i czujniki ultradźwiękowe
 • Fuzja danych z wszystkich czujników następująca w centralnym sterowniku systemów wsparcia kierowcy (zFAS)
 • Funkcje automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot i automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot pod nadzorem kierowcy, pojawią się w 2018 roku

 

Podwozie

 • Opcjonalny, dynamiczny układ czterech kół skrętnych ze zmiennym przełożeniem układu kierowniczego osi przedniej i kołami tylnymi skręcającymi w kierunku przeciwnym lub tym samym, co koła przednie
 • Progresywny układ kierowniczy w standardzie, pięciowahaczowe konstrukcje osi przedniej
  i tylnej
 • Na życzenie dostępne zawieszenie sportowe, zawieszenie z adaptacyjnym systemem kontroli tłumienia oraz adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne adaptive air suspension
  z systemem kontroli tłumienia
 • Elektroniczna Platforma Podwozia (EFP) odpowiadająca za przetwarzanie danych
  o statusie i optymalne sterowanie systemami podwozia

 

System mild-hybrid

 • Silnik 3.0 TFSI (55 TFSI) i 3.0 TDI (50 TDI) z 48-woltową główną siecią pokładową
  i systemem mild-hybrid wykorzystującym alternator-rozrusznik RSG. Możliwość żeglowania z wyłączonym silnikiem, wysoka moc rekuperacji
 • Rozbudowany tryb start-stop z funkcją predyktywnego komfortowego startu

 

Napęd

 • Silniki dostępne w momencie debiutu rynkowego:

o    3.0 TFSI o mocy 250 kW (340 KM) i momencie obrotowym 500 Nm

 • Od 0 do 100 km w 5,3 sekundy, prędkość maksymalna 250 km/h, spalanie w cyklu NEDC 6,8 l benzyny na 100 km
  (154 g CO2 na km)

o    3.0 TDI o mocy 210 kW (286 KM) i momencie obrotowym 620 Nm

 • Od 0 do 100 km w 5,7 sekundy, prędkość maksymalna 250 km/h, spalanie w cyklu NEDC 5,5 l oleju napędowego na 100 km (142 g CO2 na km)
 • Kolejne warianty z cztero- albo sześciocylindrowym silnikiem dostępne w terminie późniejszym

o    V6 3.0 TFSI z siedmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów S tronic i napędem na cztery koła quattro z techniką ultra

o    V6 3.0 TDI z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów tiptronic i ze stałym napędem na cztery koła quattro

 

Karoseria

 • Przestronne wnętrze, dłuższe o 21 mm niż w przypadku poprzednika, więcej swobody dla głowy i kolan na tylnych siedzeniach
 • Bagażnik o zwiększonej długości i pojemności od 535 l do 1390 l
 • Pokrywa bagażnika z napędem elektrycznym i na życzenie z sensorycznym sterowaniem aktywowanym przez ruch stopą
 • Najlepsze wyniki aerodynamiki i aeroakustyki, wysoki stopień bezpieczeństwa biernego

 

Komfortowe wyposażenie

 • Nowo zaprojektowane fotele, w swej topowej wersji z ulepszoną funkcją masażu
 • Na życzenie pakiet szyb akustycznych i duży szklany dach panoramiczny
 • Pakiet jakości powietrza z jonizatorem i zapachami (opcja)
 • Opcjonalnie ogrzewana przednia szyba i wycieraczki ze zintegrowanymi dyszami

 

 

 

 

Stylistyka zewnętrzna

Cztery liczby wyrażają sportowy charakter nowego Audi A7 Sportback: długość 4969 mm, rozstaw osi 2926 mm, szerokość 1908 i wysokość tylko 1422 mm. Różnice w wymiarach w stosunku do poprzednika, to zaledwie kilka milimetrów.

Osłona chłodnicy Singleframe nowego Audi A7 Sportback jest szeroka i nisko osadzona. W niej biorą początek wszystkie sąsiadujące powierzchnie i linie. Boczne wloty powietrza podkreślają sportowy charakter tego Gran Turismo. Dolne krawędzie dużych wlotów przywodzą na myśl przedni spojler samochodu wyścigowego.

Ostro nakreślone linie i pełne napięcia, zakrzywione powierzchnie, definiują wygląd A7 Sportback w rzucie bocznym. Nisko poprowadzona linia ramion przesuwa optyczny punkt ciężkości Audi A7 Sportback ku dołowi, co nadaje autu bardziej sportowy wygląd. Konsekwentnie wznosząca się ku tyłowi linia okien, nawet podczas postoju daje wrażenie dynamicznej. Mocne kontury zarysowane nad wnękami kół, dodatkowo podkreślają sportowy charakter pojazdu. Są cechą charakterystyczną nowego języka stylistycznego, nawiązują do „blisterów” ur-quattro Audi i wskazują na techniczne tradycje czterech pierścieni. Narożnik trzeciego okna bocznego jest mocno wyciągnięty w górę – to reminiscencja Audi 100 Coupé S z roku 1970.

Podobnie jak to było w przypadku poprzedniego modelu, tył nowego Audi A7 Sportback zwęża się ku tyłowi niczym rufa jachtu. Górne zakończenie tyłu jest położone o ok. trzy centymetry wyżej niż u poprzednika, co jeszcze bardziej poprawia aerodynamikę. Przy prędkości 120 km/h, z pokrywy bagażnika wysuwa się spojler. Kontur krawędzi skrzydła spojlera nadaje tylnej części pojazdu wygląd trójwymiarowej rzeźby, kontynuowany również w innych elementach: począwszy od pierścieni w logo Audi, przez tylne światła, aż po łączące je pasmo świetlne.

Dystyngowana stylistyka zewnętrzna nowego Audi A7 Sportback, w znacznej mierze wyeliminowała chromowane elementy. Wyraźnie podkreślone zderzaki, wloty powietrza w kolorze czarnego tytanu, a także wyostrzony wygląd progów pojazdu, to elementy zewnętrznego pakietu stylistycznego S line. Charakterystycznym elementem tyłu pojazdu jest wyglądający niczym wyrzeźbiony dyfuzor, także utrzymany w tytanowej czerni. Do wyboru jest kilkanaście kolorów lakieru. Niektóre z nich to mieszanki kilku odcieni, prezentujące się inaczej w zależności od tego, jak pada światło. Nadają one temu autu wyjątkowo eleganckiej aury. Na życzenie klienta, nowe Audi A7 Sportback może zostać wyprodukowane w indywidualnie wybranym kolorze lakieru.

 

Stylistyka oświetlenia

Modelem A7 Sportback, Audi udowadnia swą wiodącą rolę w świecie techniki i stylistyki oświetlenia. Reflektory tego samochodu dostępne są w trzech wersjach – diodowej, diodowej HD matrix i diodowej HD Matrix ze światłem laserowym Audi. Oba warianty świateł Matrix są podzielone poziomą linią kontynuującą przebieg górnej krawędzi osłony Singleframe, dzięki czemu reflektory sprawiają sportowe i smukłe wrażenie. Dominująca, górna część reflektorów kryje światła do jazdy w dzień i kreuje ich pełen charakteru wygląd. Ich „źrenicą” jest moduł świateł mijania. W obu wariantach świateł HD Matrix, sygnatura świateł do jazdy w dzień jest jakby cyfrowa: obok siebie znajduje się tu 12 pionowo ustawionych segmentów świetlnych, oddzielonych od siebie wąskimi przestrzeniami. To nawiązanie do zer i jedynek cyfrowego świata.

W dolnej strefie reflektorów umieszczono światła kierunkowskazów oraz dwa pasma świateł drogowych Matrix, składające się z 32 pojedynczo sterowanych diod. Oświetlają one drogę dynamicznie i precyzyjnie, bez oślepiania innych uczestników ruchu drogowego. Diody świetlne odpowiadają również za funkcję światła doświetlania zakrętów. W topowej wersji reflektorów, dolny ich segment emituje dodatkowo wiązkę światła laserowego. Wiązka ta, w kolorze niebieskim, przechodzi przez metalową osłonę w kształcie litery X. Uaktywnia się przy prędkości 70 km/h i podwaja zasięg świateł drogowych.

Także światła tylne dużego coupé sprawiają wrażenie cyfrowych. Każda jednostka składa się tu z 13 pionowych segmentów, ustawionych na przemian z również pionowymi segmentami świateł stop. Diodowe pasmo świetlne – typowa cecha nowych Audi, a równocześnie uhonorowanie ur-quattro – łączy ze sobą jednostki świateł tylnych. Światło przeciwmgielne znajduje się pośrodku - jak w samochodzie wyścigowym.

Audi A7 Sportback to symbol nowej ery stylistyki Audi w zakresie oświetlenia – symbol estetyki w ruchu. Powyżej wersji z reflektorami diodowymi HD Matrix, pojawia się animacja witająca i żegnająca kierowcę coming-home/leaving-home. Podczas otwierania i zamykania drzwi, w reflektorach i w tylnych światłach możemy podziwiać dynamiczne animacje świetlne.

 

Stylistyka wnętrza

Wnętrze nowego Audi A7 Sportback fascynuje swą futurystyczną atmosferą luksusowego apartamentu. Powtarzającą się tu myślą stylistyczną jest redukcja. Język formalny łączy napięte powierzchnie z wyraźnymi krawędziami. Wszystkie motywy stylistyczne są ze sobą logicznie połączone. Kierowca i pasażer na przednim fotelu mają do dyspozycji dużo przestrzeni, w której architektura w niezauważalny sposób zlewa się z powierzchnią użytkownika. Dzięki zorientowaniu w stronę kierowcy i trójwymiarowej strukturze, deska rozdzielcza sprawia wrażenie lekkiej, smukłej i sportowej. Ekran górnego wyświetlacza MMI touch response jest wkomponowany w architekturę czarnego panelu w ten sposób, że gdy jest wyłączony, staje się niewidoczny. Obejmuje go duża, aluminiowa klamra, której prawy kraniec sięga drzwi pasażera.

Asymetrycznie podzielona konsola na tunelu środkowym również ma wygląd czarnego panelu. Znajduje się na niej drugi wyświetlacz dotykowy, a pod nim listwa z ikonami przycisków funkcyjnych. Listwa ta, podobnie jak panel obsługi świateł, dostępna jest opcjonalnie z techniką dotykową touch response. W drzwiach, podłokietnik i uchwyt do zamykania łączą się z umieszczoną nad nimi osłoną z aluminium, tworząc w ten sposób całość.

Dla modelu A7 Sportback, Audi oferuje dwa pakiety świetlne: pakiet oświetlenia Ambiente i pakiet oświetlenia konturowego Ambiente. Oba w wysublimowany sposób ożywiają przestrzeń, bryłę i materiały oraz podkreślają w ciemnościach stylistykę wnętrza. Oświetlenie Ambiente sprawia, że deska rozdzielcza i konsola środkowa zdają się unosić w powietrzu, natomiast diody w drzwiach potęgują wrażenie przestrzeni. Oświetlenie konturowe wyznacza linie na konsoli środkowej i na wnętrzach drzwi. Oświetleniu temu można nadać jeden
z 30 kolorów.

 

Kolory i materiały

Nowe Audi A7 Sportback oferuje bogatą paletę kolorów i materiałów, które perfekcyjnie wpasowują się w atmosferę nowoczesnej, sportowej elegancji. Eleganckie panele z cennego drewna o porowatym, naturalnym wykończeniu, doskonale kontrastują z chłodnymi, technicznymi akcentami we wnętrzu. Wykończenie – jak zawsze w samochodzie marki Audi – to ucieleśnienie precyzji. Dobór materiałów odbywa się tu z najwyższą starannością, a doskonała jakość ich wykończenia jest wynikiem rzemieślniczej pracy.

Oferta wyposażenia została podzielona na trzy poziomy – standard, pakiet design selection i pakiet sportowy S line. Dla samego tylko wyposażenia standardowego, dostępne są cztery kolory wnętrza: czarny, brązowy Okapi, beżowy Perlmutt i szary Metropol. Wyposażenie design selection jest dwukolorowe. W tej wersji klient może również dobrać nowe kolory brązowy Sard i szary Jupiter. Najwyższa wersja wyposażenia - pakiet sportowy S line -  oferuje dodatkowo kolor szary Rotor.

Najszlachetniejsze obicia to kombinacja skóra Perlnappa/ tkanina Alcantara i skóra Valcona z nowatorską perforacją. Klienci, którzy chcą jeszcze bardziej zindywidualizować swoje Audi, znajdą bogatą ofertę możliwości w programie Audi exclusive.

 

Obsługa

Od flagowego modelu A8, nowe Audi A7 Sportback zapożyczyło cyfrową koncepcję obsługi MMI touch response, którą można obsługiwać intuicyjnie, podobnie jak smartfona, dotykając wyświetlacza i przesuwając polecenia palcem. Regulator obrotowo-przyciskowy i wiele przycisków znanych z poprzedniego modelu, zastąpiły dwa dotykowe wyświetlacze
z funkcją haptycznej i akustycznej reakcji zwrotnej. Koncepcja ta przenosi systemy Audi wprost do ery cyfrowej i zapewnia najwyższy komfort obsługi.

Górny wyświetlacz służy do sterowania funkcjami infotainment. Gdy samochód wyposażony jest w nawigację MMI Navigation plus, ekran ma przekątną 10,1 cala. Dolny wyświetlacz, o przekątnej 8,6 cala, znajduje się na konsoli środkowej i służy do obsługi klimatyzacji, funkcji komfortowych i do wprowadzania tekstu pismem odręcznym lub przy pomocy klawiatury.Podczas obsługi systemów, nadgarstek kierowcy może swobodnie spoczywać na szerokiej dźwigni zmiany biegów.

Inteligentne rozwiązania detali sprawiają, że korzystanie z nowych rozwiązań technicznych staje się jeszcze bardziej atrakcyjne. Gdy palec dotknie ikony na ekranie, wybór potwierdzany jest animacją lub zmianą koloru. Gdy palec naciśnie tak mocno, że wybierze funkcję, to ikona lub napis podświetla się na krótką chwilę. Wiele ikon i funkcji, np. przewijanie, wymazywanie i gesty palcami skonfigurowano jako takie, których dotyka się krócej lub takie, które przyciska się dłużej. Funkcja wprowadzania tekstu na dolnym wyświetlaczu oprócz całych słów rozpoznaje też litery stawiane jedna po drugiej, również udzielając akustycznej reakcji zwrotnej.

Oba wyświetlacze mają idealnie czarne tło, na którym pojawiają się ikony i grafiki. Graficzny interfejs użytkownika ma świadomie zredukowaną formę, tak by można było natychmiast odczytać informacje, a niektóre piktogramy są dyskretnie animowane. Struktura menu jest prosta i intuicyjnie zrozumiała. Ekran startowy dolnego wyświetlacza można dopasować do własnych preferencji. Treści Audi connect nie znajdują się już w osobnym miejscu, lecz bezpośrednio w danym menu funkcji. Funkcja MMI search funkcjonuje w oparciu o wprowadzanie domyślnego tekstu. Przykład: gdy kierowca szuka restauracji, to system już po wprowadzeniu kilku liter podpowiada listę trafień.

Opcjonalny, cyfrowy kokpit Audi virtual cockpit (dostępny wraz z nawigacją MMI Navigation plus) wygląda podobnie. Cyfrowy ekran kokpitu ma przekątną 12,3 cala i rozdzielczość full HD 1920 x 720 pikseli. Kierowca wybrać może jeden z dwóch widoków – widok klasyczny lub tryb progresywny. Obsługa Audi virtual cockpit odbywa się przy pomocy przycisków
i włączników obrotowych na wielofunkcyjnej kierownicy. Dodatkowo zamówić można również wyświetlacz danych na szybie head-up display, prezentujący najważniejsze informacje dotyczące podróży w postaci łatwo zrozumiałych symboli i cyfr na przedniej szybie. Obraz – o wymiarach 22 x 8 cm – znajduje się w bezpośrednim polu widzenia kierowcy.

Obsługa głosowa to kolejna funkcja dostępna w samochodach wyposażonych co najmniej w nawigację MMI Navigation. Jej koncepcja opiera się na wydawaniu poleceń naturalnym głosem. W ten sposób, model A7 staje się inteligentnym rozmówcą i towarzyszem podróży. Użytkownik może mówić swobodnym językiem. W razie potrzeby system stawia pytania, pozwala na korekty i uzupełnienia oraz oferuje możliwość wyboru. Użytkownik może w trakcie rozmowy przechodzić między zakresami menu – może np. zadzwonić pod numer zapisany
w kontaktach książki telefonicznej i polecić, by adres tego kontaktu nawigacja przyjęła jako cel. Obsługa głosowa spełnia polecenia i odpowiada na pytania na dwa sposoby: wykorzystując informacje o ulubionych celach i multimediach zapisane w komputerze pokładowym lub w chmurze.

Audi A7 pozwala na dopasowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb: aż do siedmiu kierowców – sześciu stałych użytkowników i jeden gość – może zapisać preferowane przez siebie ustawienia na swoich indywidualnych profilach. Personalizacja uwzględnia do 400 parametrów: od preferowanego ustawienia klimatyzacji, aż po często wybierane cele nawigacji i ulubione multimedia. Samochód już przy otwieraniu drzwi rozpoznaje danego użytkownika albo na podstawie sygnału kluczyka, albo po kodzie Audi connect i aktywuje jego indywidualny profil.

 

Systemy wsparcia kierowcy

W nowym Audi A7 Sportback funkcjonować może nawet 39 systemów wsparcie kierowcy. Dzięki nim, podróż jest jeszcze bardziej komfortowa, wydajna i bezpieczna. Systemy wsparcia kierowcy Audi zostały zebrane w trzy pakiety: pakiet systemów wspomagających parkowanie (będzie stopniowo wprowadzany do wyposażenia począwszy od 2018 roku), pakiet systemów wspomagających kierowcę w ruchu miejskim z nowym asystentem skrzyżowań i pakiet systemów wspomagających kierowcę w ruchu pozamiejskim. Kompleksowy pakiet wsparcia Audi assist package plus łączy funkcje wszystkich trzech powyższych pakietów i poszerza je o funkcje automatycznego parkowania i automatycznego wjazdu do garażu (dostępne w późniejszym terminie).

Najważniejszym systemem w pakiecie systemów wspomagających kierowcę w ruchu pozamiejskim jest adaptive cruise assist (ACA). Stworzono go na bazie systemu adaptive cruise control (ACC) znanego już z poprzedniego modelu. Nowy system wyposażono dodatkowo w funkcję utrzymywania się na pasie ruchu, która wspomaga kierowcę podczas jazdy w korkach. W zakresie prędkości od 0 do 250 km/h, system utrzymuje nowe Audi A7 Sportback w zdefiniowanym odstępie od pojazdu jadącego przed nim, a ponadto ingerując delikatnie w pracę układu kierowniczego pomaga kierowcy utrzymać pas ruchu. Ponadto korzystając z funkcji asystenta jazdy na zwężeniu drogi, ułatwia jazdę na wprost w miejscach, w których prowadzone są roboty drogowe.

Ci kierowcy, dla których wartością nadrzędną jest wydajność jazdy, mogą uzupełnić ACA o funkcję predyktywnego asystenta wydajności. Asystent wydajności wspiera przewidujący styl jazdy. By zidentyfikować sytuację drogową i przebieg trasy, ACA analizuje obrazy pozyskiwane z kamery, m.in. obrazy znaków drogowych, uzupełniając je o dane uzyskiwane z systemu nawigacji. Gdy system ACA jest wyłączony, asystent wydajności ogranicza się do zwracania uwagi kierowcy na to, w jakiej sytuacji należałoby zdjąć nogę z gazu. Innymi elementami tego pakietu są asystent skrętu i asystent omijania przeszkód.

W skład pakietu systemów wspomagających kierowcę w ruchu miejskim wchodzi m.in. nowy asystent skrzyżowań. Jeśli umieszczone na narożnikach pojazdu radary średniego zasięgu penetrujące obszar do ok. 75 m przed samochodem zidentyfikują ruch poprzeczny, który może stanowić potencjalne zagrożenie, to system ostrzega kierowcę i ewentualnie zainicjuje hamowanie. Ostrzeżenie przed zmianą pasa ruchu zwraca uwagę kierowcy na ryzyko podczas zmiany pasa ruchu. Ostrzeżenie przed wysiadaniem, przy otwieraniu drzwi zwraca uwagę na inne pojazdy, w tym rowery, które zbliżają się z tyłu i na krótko wstrzymuje tę czynność. Asystent ruchu poprzecznego uaktywnia się podczas wyjeżdżania nowym Audi A7 Sportback tyłem z wąskiego miejsca.

Systemy ochrony bezpieczeństwa Audi pre sense basic i Audi pre sense front, montowane są standardowo.Rozpoznają one niebezpieczeństwo kolizji wokół pojazdu i inicjują odpowiednie, dostosowane do sytuacji działania ochronne: pełne hamowanie, ustawienie foteli, czy napięcie pasów bezpieczeństwa. Audi pre sense front posiada też funkcję ostrzegania przed pojazdami, pieszymi i rowerzystami oraz funkcję hamowania w reakcji na ich pojawienie się. Asystent w nagłych wypadkach zatrzyma samochód, jeśli kierowca nie jest w stanie zrobić tego samodzielnie.

Dodatkowo, samochód wyposażyć można w systemy opcjonalne: asystenta parkowania, kamerę cofania, kamery otoczenia pokazujące obrazy w formacie trójwymiarowym i z poziomu felg oraz asystenta jazdy nocą. Ten ostatni, przy pomocy kamery na podczerwień, z dużej odległości rozpoznaje w ciemnościach pieszych oraz większe zwierzęta i ostrzega o nich kierowcę.

W roku 2018 pojawi się pakiet systemów wspomagających parkowanie, w którego skład wejdzie funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot i automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot. Pierwszy z systemów automatycznie wprowadza Audi A7 Sportback na wolne prostopadłe lub równoległe miejsce parkingowe,
a drugi wprowadza i wyprowadza auto z garażu. System przejmuje prowadzenie, dodawanie gazu, hamowanie i obsługę przekładni. Kierowca nadzoruje manewr i aktywuje systemy
z poziomu własnego smartfona przy pomocy odpowiedniej ikony w nowej aplikacji myAudi App albo siedząc wewnątrz samochodu i korzystając z przycisku na konsoli środkowej. Przycisk ten należy przytrzymywać podczas całego manewru parkowania. Pakiet systemów wspomagających parkowanie obejmuje również kamery otoczenia, asystenta manewrowania
i ostrzeżenie przed najechaniem na krawężnik.

Sercem wszystkich systemów wsparcia w nowym A7 Sportback jest centralny sterownik systemów wsparcia kierowcy (zFAS), który Audi po raz pierwszy zaprezentowało w modelu A8. Jego źródłem pozyskiwania informacji jest całe portfolio czujników, uzupełniających się nawzajem swoimi możliwościami. Nowość to skaner laserowy kontrolujący pole przed autem o długości ok. 80 m i szerokim kącie 145 stopni. W tym polu, również w ciemnościach, rozpoznaje wszystkie obiekty i skanuje ich kontury. Przy złej pogodzie, zewnętrzna soczewka skanera jest samoczynnie czyszczona i ogrzewana.

W pełni wyposażone nowe Audi A7 Sportback ma zestaw 24 czujników.

- 1 skaner laserowy z przodu,
- 1 radar dalekiego zasięgu z przodu,

- 4 radary średniego zasięgu na narożnikach pojazdu,

- 1 kamera działająca na podczerwień (asystent jazdy nocą) z przodu,

- 1 kamera przednia przy górnej krawędzi przedniej szyby,
- 4 kamery otoczenia z przodu, z tyłu i przy lusterkach bocznych oraz
- 12 czujników ultradźwiękowych z przodu, po bokach i z tyłu.

Dane z wszystkich czujników docierają do zFAS, a ten pokładowy komputer o wymiarach zbliżonych do wymiarów tabletu, dzięki swym najnowocześniejszym procesorom nieustannie oblicza zróżnicowany obraz otoczenia pojazdu. Scentralizowany model otoczenia pomaga
w ciągłym udoskonalaniu działania systemów wsparcia kierowcy, tak by te działały jeszcze wydajniej np. inicjując hamowanie już w momencie zbliżania się samochodu do końca korka na drodze. Również nawigacja działa teraz bardziej precyzyjnie, ponieważ fuzja danych pozwala na zlokalizowanie naszego auta z dokładnością do pasa ruchu na którym się znajdujemy.

 

Zaawansowana elektryfikacja

Nowe Audi A7 Sportback wyposażono w nową technikę mild-hybrid MHEV (MHEV - ang. mild hybrid electric vehicle), przyczyniającą się wydatnie do jeszcze wyższej wydajności i komfortu.
W warunkach rzeczywistej jazdy drogowej, technika ta obniża zużycie paliwa nawet o 0,7 litra na 100 km. W przypadku silników 3.0 TFSI i 3.0 TDI, technika MHEV bazuje na nowo zaprojektowanej głównej sieci pokładowej 48 V. W skład całego układu wchodzi kompaktowy akumulator litowo-jonowy oraz alternator-rozrusznik (RSG), połączony z wałem korbowym.

Gdy kierowca nowego Audi A7 zdejmie nogę z gazu jadąc z prędkością w przedziale od 55 do 160 km/h, silnik się wyłącza, a samochód przechodzi w tryb żeglowania, nie emitując przy tym szkodliwych substancji do atmosfery. Tryb żeglowania może trwać nawet 40 sekund. Po ponownym naciśnięciu pedału gazu przez kierowcę, alternator-rozrusznik RSG sprawnie, a jednocześnie delikatnie uruchamia silnik. Nowy układ 48 V pozwala na dużą rekuperację - do 12 kW, a już powyżej 22 km/h załącza tryb start-stop. Jeśli samochód przed naszym A7 Sportback ruszy, silnik ponownie się włącza, nawet jeśli ciągle naciskamy jeszcze pedał hamulca.

 

Układ napędowy

Na początku sprzedaży w Europie, A7 Sportback dostępne będzie z mocnymi silnikami sześciocylindrowymi – jednym 3.0 TFSI i jednym 3.0 TDI. Nowo zaprojektowana, turbodoładowana jednostka benzynowa generuje moc 250 kW (340 KM) i w szerokim przedziale od 1370 do 4500 obr./min. udostępnia moment obrotowy rzędu 500 Nm. Dzięki niemu, duże coupé przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. W cyklu NEDC, Audi A7 Sportback 55 TFSI zużywa tylko 6,8 litra paliwa na 100 km (154 g CO2 na km).

Nowy trzylitrowy silnik V6 jest naszpikowany innowacyjnymi rozwiązaniami. Jego strona wydechowa znajduje się wewnątrz 90 stopniowego rozwidlenia cylindrów. Krótkie drogi wydechu spalin i turbosprężarka typu Twinscroll pozwalająca uniknąć niepożądanych oddziaływań między słupami gazów, gwarantują spontaniczne reakcje pojazdu. Tzw. metoda cyklu B, zaprojektowana specjalnie dla zakresu obciążeń częściowych, zapewnia silnikowi benzynowemu V6 wyjątkową wydajność. Dla jego wsparcia, układ zmiennych faz rozrządu Audi valvelift system (AVS) w zależności od obciążenia i prędkości obrotowej silnika, dwustopniowo zmienia czas otwarcia i skok zaworów ssących. Trzylitrowy benzynowiec ma delikatne, głębokie brzmienie i nie jest zbyt hałaśliwy, również przy większych obciążeniach. W pewnym stopniu zawdzięcza to nowemu prowadzeniu rur w dwustrumieniowym układzie wydechowym, co w dużej mierze eliminuje niepożądane odgłosy silnika.

Masę silnika V6 TFSI zmniejszono o 14 kg i wynosi ona teraz 172 kg. Skrzynia korbowa zrobiona jest z aluminium, a zintegrowane z nią tuleje cylindrowe o cienkich ściankach - z odlewu żeliwnego. Taka konstrukcja, w połączeniu z nowo zaprojektowanymi pierścieniami aluminiowych tłoków, znacznie obniża tarcie. Kolejny element zwieszający wydajność, to układ zarządzania temperaturą z osobnymi obiegami chłodzenia skrzyni korbowej i głowicy silnika. Kolektor wylotowy zintegrowano z głowicą i jest on chłodzony cieczą. Rozwiązanie to przyspiesza nagrzewanie silnika po zimnym starcie. Gdy silnik jest ciepły, system obniża temperaturę spalin, co z kolei obniża spalanie, przede wszystkim przy sportowej jeździe.

Drugi wariant silnika oferowany przez Audi na stracie, to 50 TDI quattro tiptronic. Ma on moc 210 kW (286 KM) i maksymalny moment obrotowy 620 Nm, dostępny w przedziale od 2250 do 3000 obr./min. W cyklu NEDC zużywa 5,5 l paliwa na 100 km, co przekłada się na emisję 142 g CO2 na km.Wysokoprężny motor sprawia, że Audi A7 Sportback osiąga prędkość 100 km/h w 5,7 sekundy oraz rozwija prędkość maksymalną 250 km/h.

3.0 TDI, którego masa to zaledwie ok. 190 kg, kryje w sobie szereg najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Zaliczają się do nich m.in.: złożone zarządzanie temperaturą, nowo zaprojektowane głowice cylindrów, znacznie zminimalizowane tarcie, zmodyfikowany napęd łańcuchowy i elektrycznie przestawiana turbosprężarka, która wytwarza ciśnienie ładowania do 2,0 barów. Silnik ten również współpracuje z 48-woltowym systemem MHEV.

W bieżącym roku pojawiać się będą stopniowo kolejne sześcio- i czterocylindrowe jednostki napędowe.

 

Audi A7 Sportback

 

55 TFSI (3.0 TFSI)

 

50 TDI (3.0 TDI)

 

Pojemność skokowa
w cm3

 


2995

 


2967

 

 1. moc
  w kW (KM) przy obr./min

 

250 (340)

5000 – 6400

 

210 (286)

3500 – 4000

 

Maks. moment obrotowy
w Nm przy obr./min

 

500

1370 – 4500

 

620

2250 – 3000

 

prędkość maksymalna
w km/h

 

250

 

250

 

Przyspieszenie
od zera do 100 km/h w sek.

 

5,3

 

5,7

 

Zużycie w trybie jazdy mieszanej
w l/100 km

 

7,2 - 6,8*

 

5,8 – 5,5*

 

Emisja CO2 w trybie mieszanym
w g/km

 

163 - 154*

 

150 - 142*

 

 

Napęd 

 


Napęd quattro

 

 

Napęd quattro

 

 

*Dane o spalaniu i o emisji CO2 mieszczą się w podanych wyżej zakresach, w zależności od używanych kompletów opon i kół.

 

Audi A7 Sportback 55 TFSI wyposażono w siedmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów S tronic, w której zmodernizowano wiele detali, tak by uzyskać wysoki moment obrotowy. Ta dwusprzęgłowa skrzynia zmienia biegi szybko i prawie niezauważalnie, a dzięki elektrycznie napędzanym pompom olejowym i ciśnieniowemu zbiornikowi oleju, może zmieniać biegi również podczas żeglowania przy wyłączonym silniku.

Silnik 3.0 TDI współpracuje z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów tiptronic. Dostosowujący się do liczby obrotów tłumik drgań z kołem dwumasowym, w znacznym stopniu kompensuje niepożądane drgania silnika. Tym samym umożliwia wydajną jazdę, nawet przy 1000 obrotów na minutę. Podczas żeglowania i toczenia się, w centralnej przekładni otwiera się sprzęgło i przerywa dopływ sił. Nowa elektryczna pompa olejowa umożliwia włączenie biegu potrzebnego po zakończeniu tej fazy. Sterowanie przekładnią rozpoznaje sytuacje, w których korzystne jest działanie funkcji start-stop i zapewnia wyjątkowo komfortowe ruszanie pojazdu.

Skrzynia S tronic przekazuje moc napędową silnika do napędu quattro z techniką ultra. Taki układ przeniesienia napędu jest bardzo wydajny – napęd na tylne koła załącza tylko w razie potrzeby. Rozpatrując trakcję i dynamikę jazdy, nie daje odczuć żadnej różnicy w porównaniu do stałych napędów na cztery koła.

 

 

 


Autor: Audi

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
a1_0200379.jpg
2018-12-17 12:47:00
Audi A1 Sportback dostępne na polskim rynku

W sieci salonów sprzedaży Audi na terenie całego kraju można już składać zamówienia na nowe Audi A1 Sportback. Druga generacja kompaktowego modelu rodem z...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
a187773_large.jpg
2018-07-17 21:19:00
Audi Q8 od 369000 złotych

Eleganckiego SUV’a w stylistyce coupé można już zamawiać w polskich salonach czterech pierścieni.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
A187834_large_b.jpg
2018-07-10 19:26:00
W I półroczu 2018 sprzedaż Audi wzrosła o 4,5 procent

Popyt w czerwcu globalnie spadł o 3,8 procent, natomiast w Polsce wzrósł o 0,49 procent.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
a187132_large.jpg
2018-06-27 19:09:00
Audi A4 Limousine i Audi A4 Avant w nowej odsłonie

W roku modelowym 2019, Audi A4 Limousine i Audi A4 Avant zyskają przeprojektowane zderzaki, które wraz z nowymi wzorami felg podkreślą sportowy charakter auta.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
a1_0200372.jpg
2018-06-20 10:31:00
Nowe Audi A1 Sportback

Audi A1 zadebiutowało w roku 2010 jako zupełnie nowa seria modelowa czterech pierścieni.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 11
DILERZY
AUDI Audi Centrum Wrocław

Karkonoska 47

53-015 Wrocław

fax (71) 363 00 64

tel: (71) 363 00 80

SZCZEGÓŁY
AUDI Auto Special

Modlniczka, Prof. Adama Różańskiego 28-30

32-085 Modlnica

fax (12) 639 20 59

tel: (12) 639 20 50

SZCZEGÓŁY
AUDI Auto Wimar Warmia – Palmowski

Rataja 15

10-203 Olsztyn

fax (89) 534 84 40

tel: (89) 535 75 30

SZCZEGÓŁY
AUDI Autorud

Lubelska 50c

35-233 Rzeszów

fax (17) 871 88 19

tel: (17) 871 88 00

SZCZEGÓŁY
AUDI Bełtowski

Zakopiańska 169

30-435 Kraków

fax (12) 262 12 12

tel: (12) 262 30 20

SZCZEGÓŁY
AUDI Fota-Groblewski

Jagiellońska 12a

80-373 Gdańsk

fax (58) 511 90 15

tel: (58) 511 90 00

SZCZEGÓŁY
AUDI Ignaszak

al. Wojska Polskiego 5

62-800 Kalisz

fax (62) 765 90 44

tel: (62) 765 90 43

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 4
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI